Ana sayfa Kredi Notu Bimer’e Şikayet Edeni Öğrenme

Bimer’e Şikayet Edeni Öğrenme

1
Bimer’e Şikayet Edeni Öğrenme
bimer şikayet

Bimere şikayet edeni nasıl bulunurum veya bimere şikayet edeni öğrenme yöntemi nasıl oluyor? Aşağıdaki çözüm yolları ile kolayca BİMER şikayetlerini görebileceğiniz gibi kimlerin veya hangi kurumun sizi ihbar ettiğini de bulabilirsiniz. Bimere gelen tüm şikayetler resmi olup, ilgili kurumlar hakkında gerek yasal gerekse de uyarı niteliğinde görülüyor. İhbar veya şikayetlerde ilgili birim hızlıca çözüm sunarak, vatandaşların sorunlarına kalıcı ve hızlı çözümler sunması ile devletin organlarından en önemlisi konumuna geldi. Tek bir bimer şikayet dahilinde şikayetleriniz ilgili bakanlığa ulaştırılarak, bakanlığın devreye girmesi talep edilir. Ancak bazen şikayet edenler sahte şikayet veya sizleri çekememek adına adınızı şikayet ederek, kötü sonuçların çıkmasına neden olabilir. Hali ile sizler acaba beni kim bimere şikayet etti, bimere şikayet edeni nasıl öğrenirim sorularını yöneltmektedir.

Bimere Şikayet Edeni Nasıl Bulurum?

Öncelikle bimer şikayetlerine bakarsak ; resmi kurum olarak https://www.bimer.gov.tr/ web adresine giriyoruz. Dilerseniz şikayetlerinizi buradan şahsi bilgilerinizi girerek dilerseniz de, edevlet sitesi olan turkiye.gov.tr adresinden de yapılabilir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta şikayetlerinizi hangi kuruma yaptığınızdır. Genelde devlet kurumlarını şikayet ederken, kurum kısmını boş bırakmanız önerilir zira sistem otomatik olarak içeriği okuyarak sizi yönlendirmektedir.

Söz konusu bimer şikayet örneği ile de ilgili birimlere kolayca ulaşabilirsiniz. Peki bimere şikayet edeni nasıl bulurum, eğer ki şikayet eden ihbar yapıp ve kimlik bilgilerim gizlensin demiş ise direk olarak sistem sizlere o bilgiyi vermemektedir. Tek çare mahkemeye dava açarak haksız bir şikayetin olduğu ve mağdur duruma düştüğünüzü belirtmeniz kafidir. (Şikayet veya ihbarın asılsız çıkması durumunda!) Sonrasında edevlet bilgilerinden sisteme açılan dava sonucuna göre bakanlık ihbarı yapan kişinin kişisel bilgilerini davaya dahil ederek, karşı tarafın bilgilerine sunulur. Şahsın ip numarasından ev adresine kadar kişisel bilgileri artık ifşa olmuştur. Bu durum kötü olsa da, asılsız ihbar yapanlara bir ders niteliğinde sonuçların çıkacağını belirtelim.

bimer sikayet - Bimer'e Şikayet Edeni Öğrenme
bimer şikayet

Bimer Şikayet Edeni Öğrenme

Zamanında arkadaşlardan biri zabıtayı şikayet ediyor ancak zabıtaya gelen şikayet sonrasında, zabıta memurları mesai açılmadan şahsın evine gidiyor ve neden bizi şikayet ettiniz diye tartışma çıkıyor. Yani anlayacağınız sistem de öyle açıklar mevcut ki haklı olduğunuz yerde haksız çıkabilirsiniz. Bu yüzden şikayet edeceğiniz kuruma bilgilerinizin gideceğini belirtelim. Peki normal şahıslarda durum nasıl oluyor? Eğer ki şahıs bilgilerini paylaşmamayı tercih ederse bu şahsın bilgilerini karşı taraf ancak mahkemeye dava açarak öğrenebilir. Zira sistemde açık olduğunu belirtebiliriz.

Şikayet veya ihbar esnasında kişisel bilgilerim belirtilmesin linkine tıklamayanların açık adresleri ve kişisel bilgileri mahkeme yolu ile karşı tarafın eline geçer!!!

1 Yorum

  1. Birşey eklemek istiyorum….benim geçmişimi araştırın (İhbarcılar için) ihbarcılar inanın ki orospu çocuğudur ta ki ülkemiz şartlarında eğer bir öğrenirsem götüne mermi sıkmazsam orospu çocuğuyum.Bundan sonra kendinizi kontrol edin.ben kimmiyim ALLAH dostuyuz garibanın her zaman yanındayız yeterki bir insana bidat etmesin….Yalnız olsakta O her zaman arkamızdadır…..Orospu çocukları tuzları kuru fakir yada gariban insanları şikayet ediyorlar Fetö kanunları yemin olsun ben affetmem 391 kişiyi bulacağız…neden mi ülke şartları?

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin