Ana sayfa İhtiyaç Kredileri Bedelli Askerlik Kredisi

Bedelli Askerlik Kredisi

0
Bedelli Askerlik Kredisi

Bedelli askerlik çıktı! İşte yaş, ücret ve Başvuru Zamanı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bedelli Yasasını onayladı.

Onaylanan yasa ile birlikte başvurular 13 Aralık 2014 başlayacak olup, iki ay süre ile başvurular alınacak, başvurular askerlik şubelerinden yapılacak, Askerden firar edenler hariç bakaya ve yoklama kaçakları da bundan yararlanacaktır. Ödemeler bu başvuru sürecinde ödenecektir.

Ve sonunda beklenen bedelli askerlik çıktı. Başbakan Ahmet Davutoğlu bedelli askerlikle ilgili detayları yaptığı grup toplantısında açıkladı. Başbakan Davutoğlu, “1 Ocak 2015 tarihinde 28 yaşından gün almış olan ya da 31 Aralık 2014 tarihi itibariyle 27 yaşını doldurmuş olan yani 01/01/1988 ve daha önce doğan vatandaşlarımıza bedelli askerlik imkanı getirildiğini belirtti. bedel olarak ta 18 bin TL ödenmesi halinde görevlerini yapmış sayılacaklarını belirtti.

Peki bedelli kredisi nasıl çekilir? hangi bankadan alınır? kısmı olarak kredi alınabilir mi? 

Bankalarda konu hakkında çalışmalarına başlamış bulunmakla birlikte müşterisi olduğunuz bankayı ziyaret etmeniz halinde anında krediniz hazır hale getirilecektir. Muhtelel Kredi Notunuz konu hakkında kredi kullanımında belirleyici olacaktır

Bir Önceki Bedelli Askerliğe başurup ilk 15 bin tl ilk taksidi ödeyip ancak devamını ödeyemeyenlerin paraları iade edilecek,

Bedelli kredisi bankaları tarafından aslında bildiğimiz tüketici kredisi kapsamında değerlendirilecektir, istediğiniz bankaya başvurabilirsiniz, dilerseniz 12,18.24 ve 36 ay vadeler ile kredi kullanabilirsiniz.

Kullandığınız kredi 1 veya 2 ay öteleme olanağı da bulunmaktadır.

Muhtemel kredide oluşacak oranlar aşağıya çıkarılmıştır.

18 Bin TL Kredi kullanmanız halinde 12 ay vade için 1.625 TL taksit
18 Bin TL Kredi kullanmanız halinde 18 ay vade için 1.123 TL taksit
18 Bin TL Kredi kullanmanız halinde 24  ay vade için 873  TL taksit
18 Bin TL Kredi kullanmanız halinde 36 ay vade için 625 TL taksit
Yine Krediyi kısmi olarak ta kullanabilirsiniz örnek 10 bin tl niz var kalan 8 Bin TL için kredi kullanabilirsiniz yani bankalar tarafından verilecek olan Bedelli (Bireysel) kredisinden kısmi olarak faydalanabilirsiniz.
Eğer bankalardan tabiri caiz ise kırmızı kalem yemiş ve kredi notunuz çok düşük ise  bedelli kredisini de almanız zorlaşacaktır, kefil vb talepler ile sizden ek teminatlar talep edebilir hatta kredi kullanma şansınız da olmayabilir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin