Ana sayfa Banka Haber BDDK Artık Şikayetlerinizi Dinleyecek

BDDK Artık Şikayetlerinizi Dinleyecek

0
BDDK Artık Şikayetlerinizi Dinleyecek

BDKK, tüketicileri için şikayet üssü kurdu. Yani BDDK’da artık şikayette bulunmak isteyenler için bir çağrı merkezi mevcut olacak. Kasım ayında uygulanması düşünülen bu sistem ile BDDK tüm şikayetleri anında sonlandırmayı planlıyor. Bu planla beraber hızlı çözümler üretmeyi düşünen BDDK müşteri odaklı bir hizmeti beraberinde getiriyor. Bankalara ait olan çağrı merkezlerine ulaşma sıkıntısı çekmek istemeyen insanlar, şikayetlerini direkt BDDK iletişim merkezlerine ulaştırabilecek. Bu düzenleme 2014 yılı Kasım ayı olarak belirlenmişti. Peki bu sistem için hangi ihaleler, kimlerden alındı?

Böyle bir uygulamayı başlatmak için iletişim merkezi ihalesini BDDK, Türkiye’den böyle hizmet veren bir firmadan aldı. Deneyimli bir firma olan bu call-center amaçlı uygulama için merkezde toplam yirmi kişi çalışıyor. Yani bu yirmi kişilik ekip aldığı şikayetleri direk BDDK’ya iletecek. Çağrı merkezi çalışanlarının ilettiği bu şikayetleri ise on kişilik ekipten oluşan Tüketici İlişkileri Dairesi sonuçlandıracak. bir ekip halinde şikayeti alan ve yine bir ekip halinde şikayetleri çözmeyi amaçlayan bu sistem ile şikayetleriniz için hızlı ve pratik çözümler kapıda. Böyle bir sistemin kurulmasında da çok açık şikayetlerin fazla olması yatıyor. Her yıl 3.3 milyondan fazla kişinin bazı sorunlardan ötürü şikayette bulunduğu söylenen rakamlar arasında. Bu rakama bakılarak ta böyle bir sistemin uygulanması şikayetlerin kolay çözüme kavuşması için iyi bir yöntem olduğu açık.

Taleplerinizi veya şikayetlerini oluşturmak için aşağıda bulunan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Şikayet Formunu indirmek için tıklayınız

Başvuru ve şikayetlerinizi buradan yapabilirsiniz.
Mağdur durumda olan ve şikayetlerini belirten kişiler için o doğrultuda banka incelemesi yapılacak. Bu incelemeler rapor haline getirilerek çözüme kavuşturulmak üzere işleme girecek. Eğer vatandaş çok mağdur durumda kalmış ise de o banka için cezai bir yaptırım uygulanması söz konusu. Bu oluşturulan şikayet üssü müşteri ve çözüm odaklı hareket etmekte. Call-center müşterilerin şikayetlerini ekip halinde dinleyecek ve bu sorunları da Tüketici İlişkileri Dairesi ile paylaşıp burada bulunan on kişilik ekibe teslim edecek. Müşterilerin şikayetlerini dinleme ve çözüm getirme projesiyle ihalesi alınan Türk firması da bu iş için çok uygun görünüyor. Sistematik bir şekilde ve disiplin içinde tüm şikayetlerin çözüm bulması amaçlanmış.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin