Ana sayfa Banka Haber Bankamatik Paramı Yuttu Ne Yapabilirim?

Bankamatik Paramı Yuttu Ne Yapabilirim?

0
Bankamatik Paramı Yuttu Ne Yapabilirim?
bankamatik para

Bankamatiklerden hemen herkes günlük bazda bankacılık işlemlerini yapmakta. Hali ile bazen olumsuz durumlar ile karşılaşabilir. Bankamatik paramı yuttu durumu hemen herkesin başına gelebilen teknik arızalardan sadece bir tanesidir. Eğer ki sizlerde bu gibi durumlar ile karşılaşırsanız, yapılması gerekenleri aşamalı olarak sizlere sunmak istedik.

Müşterilerin bankamatikler üzerinden en çok yaptıkları işlemlerden bir tanesi de hesaba para yatırma işlemidir. Tüm banka kullanıcıları hesabı olan olmayan herkes, bankada hesabı olan banka müşterilerinin hesaplarına bu sistemle anında para yatırabilirler. Para yatırma işlemi yapabilmek için para yatırdığınız kişinin hesabı olması yeterlidir. Bu hesap numarasına kendi T.C numaranızı ve telefon numaranızı girerek para yatırabilirsiniz. Para yatırma durumunda bazen beklenmedik durumlar yaşanabilir. Bu durumların başında özellikle yıpranmış ve yırtık paraların koyulması sonucunda paraların ATM’lerde sıkışması gelmektedir. Kağıt para haznelerine madeni para atmakta yine bütün paranızın alıkonulmasına sebep olmaktadır.

Bankamatik Paramı Yuttu Ne Yapabilirim?

Müşteriler bankamatiğe para yatırdıkları esnada bankamatik parayı aldıktan sonra işlem gerçekleştiremez ve parayı vermez ise müşterilerin panik yapmamaları gerekir. Banka çalışma saatleri içinde böyle bir sorunla karşılaşan müşteri, şubeye durumu bildirebilir. Ancak banka çalışma saatleri dışında böyle bir sorunla karşılaşıldığında müşteri bankanın müşteri hizmetlerini arayarak durum hakkında bilgi vermelidir.

Sorunu müşteri temsilcisi ile giderebilen müşteri banka müşterisi ise yatırdığı tutarın hesabına yatırılmasını talep edebilir. Müşteri banka müşterisi değilse, parayı yatırdığı bankamatiğin ait olduğu şubeyi ya da bankamatiğin yerini müşteri temsilcisine söylemelidir. Müşteri temsilcisi kullanıcıya yazılı dilekçe ile en yakın banka şubesine başvurmasını söyleyebilir. Müşteri dilekçeyi bankaya ilettikten sonra parasının kendine iade edilmesini sağlar. Bankamatiğe yatırılan tutarın müşteriye iade edilmemesi gibi bir durum yaşanması ihtimali yoktur.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin