Ana sayfa Banka Haber Bankalarda Daha Az Masraf Ödemenin Püf Noktaları

Bankalarda Daha Az Masraf Ödemenin Püf Noktaları

0
Bankalarda Daha Az Masraf Ödemenin Püf Noktaları

Bankalar, aralarında havale, kredi kartları için yıllık üyelik aidatı, nakit avans, eft, fatura ödeme ücreti dahil olmak üzere 20 farklı kalemde masraf alabiliyor.

15 Bin Noktada Ücretsiz Hizmet

Başka banka ATM’sinden para çekerken ücret ödemek istemiyorsanız ortak ücretsiz ATM kullandıran bankaları seçebilirsiniz. Ziraat, Halkbank, Vakıfbank, 15 bin ATM’de müşterilerine ücretsiz hizmet veriyor. Bu bankaların ortak ATM’lerinden para yatırma, para çekme, bakiye sorgulama, kredi kartı borç sorgulama,kredi kartı limit sorgulama, kart borcu ödemede para kesilmiyor.

Aidatsız Kart Kullanabilirsiniz

Bazı bankalar 100 lirayı aşan yıllık kart aidatı alıyor. Kart aidatı 2014’te yasal zemine kavuştu ama BDDK tüketiciyi koruyan önlemler de aldı. Bankalar yıllık üyelik ücreti ve benzeri ad altında ücret tahsil etmedikleri bir kredi kartı sunmak zorunda. Aidatsız kredi kartı için bir dilekçeyle bankaya başvurabilirsiniz.

Ekstreleri İnceleyin

Fazla ücret ödememek için mutlaka kredi kartı hesap özetlerinizi inceleyin. Borçların tekrar yansıtılması, gizli kesintiler, borç ile ekstre uyuşmazlığı, bilinmeyen borçlar, geç gelen ekstreler gibi sürprizlerle karşılaşmayın. Ekstrenin mail adresinize gönderilmesini isteyin.

sahibinden ev alirken nasil pazarlik yapilir 646x340 - Bankalarda Daha Az Masraf Ödemenin Püf Noktaları

Pazarlık Edin

Hesabınızın olduğu bankayla mutlaka aidat ve diğer masraflarla ilgili pazarlık edin. Otomatik ödeme, kredi kartı alma, birikimleri o banka mevduat hesabına taşıma gibi alternatif tekliflerle bir çok masraftan kurtulma şansınız oldukça yüksek. Kredi alırken faiz ve masraf pazarlığı mutlaka yapın.

Sigorta Zorunlu Değil

Kredi çekerken hayat sigortası yaptırmak zorunda değilsiniz. Bu yönde teklif gelirse kendi durumunuza göre karar verebilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin