Ana sayfa Banka Haber Bankalar Ne Zaman 48 Ay Vadeli Kredi Verecek?

Bankalar Ne Zaman 48 Ay Vadeli Kredi Verecek?

0
Bankalar Ne Zaman 48 Ay Vadeli Kredi Verecek?
bankatik.net

Ağustos ayı itibarı ile gündeme düşen ve kredi vadelerinin 48 ay vadeli olmasına ilişkin haberler bizzat Başbakan tarafından açıklanmış ve kamuoyunda ilgi uyandırmıştır. Bireysel İhtiyaç Kredileri özelinde uzatılan kredi vadeleri ilgili yönetmenliğin resmi gazete yayımlanması ile yürürlüğe girecektir.

Kredi vadelerine ilişkin düzenlemenin Eylül Ayı sonuna kadar uygulanmaya başlanabileceğine söyleyebiliriz. Siyasi otoritenin kararı ile birlikte BDDK tarafından oluşturun çalışma 26-28 Eylül tarihleri arasında ilan edilmesi bekleniyor. Bankalar ve BDDK arasında uzun süren toplantılar sonunda nihai sona erilmiş olup artık dileyen tüketiciler 48 Aya kadar kredi çekebileceklerdir.

Özellikle belirtelim tüm bankalar bu vadelerde kredi vereceklerdir Kamu bankası veya özel banka fark etmeden bu 48 ay vade Bireysel İhtiyaç kredilerinde geçerli olacaktır. Yine mevcutta bulun tüketici kredilerinizi bankanıza başvurmak suretiyle 48 ay vade ile yeniden yapılandırabilir siniz.

2016 Ekim ayı ile birlikte bankaların 48 aya kadar kredi kullandıracağını söylemek yerinde olacaktır. Bankaların zaten gündemde olan sürecin içinde olduklarından Resmi Gazetede yayımlanması ile birlikte kredi kampanyalarını gerek yazılı gerekse görsel medyada sık sık artık duyarız. Artık seyreyle cümbüşü, eşşekli atlı, vatan millet aşkıyla kredi reklamlarını.

48 Ay Vadeli Kredi faiz oranı ise yine 1,40 civarında olacağını da belirtmek isteriz çekilen kredi vadesinin uzun olması iyi gibi görünse de aslında uzun olması hasebi ile faiz oranı fazlalaşmak ta daha fazla para ödemek zorunda kalmaktasınız. Yine uzun vadeli kredilerde en çok karşılaşılan sıkıntı öde öde bitmemesi düşünsenize 4 sene önce çektiğiniz kredi halen ödüyorsunuz krediyi neden çektiğinizi nereye verdiğinizi dahi unutursunuz.

Kredi vadeleri ödenebilir seviyede en kısa vadeye göre çekilmeli, şimdi krediyi çekiyoruz kredi kartı şişen borcu kapat, sağda soldaki borçları kapa, esnafa öde derken birazda nakit para geçince ele arada 300-500 çekinmeden gereksiz harca nakit varya işte, aradan 5 ay geçmeden yine açılan kredi kartları çoğalan borçlar eski tas eski hamam sanki hiç kredi çekmemiş gibi olursun çekilen her kredi borç yükünü çoğaltır.

Kredi ve kredi kartı borçlarını krediyle kapatıp 5 ay sonra eski haline dönmeyen kişi sayısı her halde bir elin parmaklarını geçmez, yine kredi çekip başka kredi çekmeden kredisi bitiren kişi sayısı da çok olmadığını hepimiz biliyoruz.  En güzeli gereksiz harcamalar özellikle kredi kartı konusunda çok dikkatli olmak gerekir son 1 aydır kredi kartı yapılandırma olayından dolayı aslında ne kadar büyük banka zedelerin olduğunu da görmüş olduk.

Emin olum dengesiz harcamalar sonucu sanki kredi kartı yapılandırma çıktı vadeler de uzadı ohh .. borçlardan kurtuluyorum diye bir şey yok daha çok faiz ödeyeceğiz o kadar biraz daha borçlanacağız o kadar.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin