Ana sayfa Banka Haber Bankadan Kredi Alamıyorum

Bankadan Kredi Alamıyorum

0
Bankadan Kredi Alamıyorum

Son zamanlarda bankalara kredi başvurusu yapan bir çok tüketici artık eskisi kadar kolay kredi kullanma imkanı bulamamaktadır, yapılan kredi başvuruları ret edilmekte ve tüketiciler bu konuda mağdur olmaktadırlar. Nakit ihtiyaçlarını gideremeyen tüketici buna bağlı olarak var olan ve devam eden Kredi ve Kredi Kartı Borçlarını ödeme konusunda zorluk çekmektedir.

Bankadan Kredi Alamıyorum diyorsanız veya Kredim çıkmıyor nasıl yol izlemeli derseniz, asıl sebep yine sizin kredi hizmetlerinde ödeme performansınız ile alakalıdır, Kredi Notu’ nuzun düşük olması buna en önemli etken olmaktadır. Kredi Notu düşük olması sebeplerine bakacak olursak geçmiş dönemlerde kredi ve kredi kartınızı düzenli ödememe gibi durumlar, yasal ve idari takibe düşmüş kredi ürünleri notu düşüren heleki yasal takibe düşmüş ise kara listeye alınmış olmanız işten bile değil ve kredi almanız mümkün değildir.

Yine geçmiş kredi performansınız kötü olmasına rağmen tüm borçları kapatınız, takipte herhangi bir borcunuz yok hepsi ödendi ise ve buna rağmen kredi çıkmıyor ise tek yapmanız gereken beklemek ve küçük tutarlarda kredi başvurusu yapmak, banka vadesiz hesabınıza otomatik ödeme ile fatura bağlamak size artı bir olarak yani kredi notunuzu yükseltme noktasından az da olsa katkı sağlar. Ancak bazı bankalar tüm borçlarını ödeyen müşterilerine belli bir zaman geçtikten sonra 1-2 yıl gibi kredi verebilmektedirler, kefil veya ipotekli kredi olarak özellikle özel bankalar daha kolay kredi verirler.

Bir diğer durum ise Banka Kredi borçlarını düzenli ödediği halde kredi alamayan kimseler vardır bunlar ise yine kredi borç yükü fazla olması yani birçok kredinizin olması, birden fazla ve yüksek limitli kredi kartı olması, sürekli ret edilen kredi başvurusu, belgelendirilebilir gelirinizin az olması gibi nedenlerden bankalar kredi vermek istemezler. Ayrıca saydığımız bu maddeler kredi notunu aşağı çeken etkenlerdir aynı zamanda.

Bu durumda iseniz ve kredi çekmek zorunda iseniz size tavsiyemiz Bankaya Kefil önermeniz, araba ev gibi teminat vermeniz yani ipotekli kredi talep etmeniz kredi çıkmasında size yardımcı olacaktır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin