Ana sayfa Banka Haber Bankada Unutulan Para Sorgulama

Bankada Unutulan Para Sorgulama

0
Bankada Unutulan Para Sorgulama
Banka da unutulan para sorgulaması

2017 yılı itibariyle zaman aşımına uğrayan hesaplar listesi bir hayli kabarık hal aldı. Haberlere konu olan bu sorunun çözümü bankada unutulan para sorgulama sistemi sayesinde çözülmeye başladı. Bankacılık kanununun çıkardığı 62. Maddeye göre 10 yıl boyunca çekilmemiş paralar zaman aşımına tabi olmaktadır.

Özellikle katılım fonu, birikim hesapları gibi hesap çeşitlerinde biriken paraların haddi hesabı yoktur. Yaş itibariyle unutan birçok vatandaş bu sistem sayesinde geriye dönük alacaklarını talep edebiliyor.

Böylelikle ihtiyaçlarını da karşılamış oluyorlar. Haberlere konu olan bu problem 2017 yılında çözülmeye başlamıştır.

Yaş Ortalaması Yüksek Kişilerin Hesap Kontrolleri

Özellikle 40 yaşın üstündeki kişilerin bu sorgulamayı yapması çok mantıklı bir davranıştır. Paranız hazineye aktarılacağına sizin elini geçsin istemez misiniz? Özellikle de faize koyduğunuz para yükseldiyse ihtiyaç duyduğunuz bir krediyi çekmeden önce bakmanızda fayda sağlayacaktır.

Belki bu sayede kredi çekmekten de kurtulmuş olursunuz. Bankada unutulan para sorgulama sistemi de bu yüzden açıldığını unutmayın. Açılan mevduat hesapları biriken çok ufak rakamların sonucunda çok büyük rakamlara ulaşıyor.

Bazılarının hesabında 100TL varken bazılarının hesabında unuttukları rakamlar 5000TL ile 10.000TL arasında olabiliyor. İhtiyaç kredisi altında çekilebilen miktarların unuttuğunuz banka hesabında olabileceğini göz ardı etmeyin.

Hatta unutmuş olmasanız bile araştırma yapmanızda fayda vardır. Sadece bu konuda değil her konuda araştırmacı olursanız hakkınız olan her şeye daha hızlı kavuşabilirsiniz. Unutmayın ki yaşam şartları giderek zorlaşıyor. Bu durumda ekstra olarak bankada paranızı unutmanız ihtiyaçlarınızı daha geç temin etmenizde önemli rol oynayabilir.

Unutulan Paranızı Sorgulayın

TKBB ile ortak yürütülen projelerden biri olan bankada unutulan para sorgulama sistemi her vatandaş için ayrıcalık taşıyan önemli konulardan biridir. Türkiye Bankalar Birliği sayesinde oluşturulan sistemde ad soyadı ve kart numarası girilerek ulaşacağınız bilgiler sonucu paranız olup olmadığını öğrenmeniz mümkün olacaktır.

Bankacılık sektöründe yapılan bu önemli gelişme ile binlerce vatandaş unuttuğu paraları geri almaya başlamıştır.

Özellikle yaş ortalaması yüksek kişileri daha az internet kullanmasından oluşan bir sorun olması nedeniyle araştırmaları çocukları yapmaktadır. Siz de unuttuğunuz paranızı geri almak istiyorsanız bu araştırmayı yapabilirsiniz.

Böylece ertelediğiniz ihtiyaçlarınızı da karşılamış olursunuz.

Eğer 10 yıl boyunca çekmediyseniz paranız bankanın havuz sistemine düşmüş olabilir.

Araştırma yaptıktan sonra bankada form doldurup dilekçe vermeniz halinde unuttuğunuz paranızı kolayca alabilirsiniz. Siz de bu konuda hala araştırma yapmadıysanız vakit kaybetmeden yapmaya başlamanızda fayda olacaktır.

İsim listelerine nasıl erişebielcğeiniz konusunda bilgi veremeye çalıştığımız Bankada Unutulan Paraları Sorgulama İsim Listesi(Nasıl Yapılır) isimli konumuzu da inceleyerek nasıl yapıldığı hususunda kafanızda ki soru işaretlerini giderebilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin