Ana sayfa Banka Haber Banka Maaş Kartı Şifremi Unuttum

Banka Maaş Kartı Şifremi Unuttum

0
Banka Maaş Kartı Şifremi Unuttum

Her kurumun çalışan maaşları, farklı bir bankaya yatar. Fakat çalışanların, maaş alacakları bankayı tercih etme hakkı vardır. Maaşların yattığı bankalar, diğer kartlar için hesap kullanım ücreti almadığı için birçok avantaj sağlar. Fakat bazı hesap sahipleri, maaş kartının şifresini unuttuğu için maaşını çekmekte zorlanmaktadır. Hemen her bankanın, müşterilerinin işini kolaylaştırmak için hazırladığı birçok uygulama vardır.

Maaş kartının şifresini unutanların, tekrar şifre almak için birkaç yöntem uygulaması mümkündür. Bunlar banka şubelerine başvurmak veya telefon bankacılığı aracılığı ile yeni bir şifre almaktır. Kendinize uygun olan yöntemi uygulayarak, kolayca yeni bir şifre alıp maaşınızı düzenli çekmeniz mümkündür.

Maaş kartının şifresini unutanlar için, ilk yöntem en yakın banka şubesine ulaşmak ve yeni bir şifre talep etmektir. Bankaya giderken, kimlik kartı ve banka kartının yanınızda götürülmesi gerekir. Banka temsilcisi ilk olarak kimlik bilgilerinizin doğruluğunu inceleyecek, sonra hakkınızda başka kişilerin bilemeyeceği sorular soracaktır. Hesabınızın üçüncü kişilerce kullanılmasını önlemek amacı ile alınan bu önlemler sonrasında, yeni bir maaş kartı kullanım şifresi alma olanağınız bulunur.

Diğer ve daha kolay olan yöntem ise maaşınızın yattığı bankanın telefon bankacılığını kullanmaktır. İlk olarak karşınıza müşteri temsilcisi çıkar. Burada çalıştığınız kurum, hesap bilgileri, TC kimlik numarası gibi bilgiler alındıktan sonra, özel birkaç soru daha sorulur. Anne kızlık soy ismi veya en yakın arkadaşınızın ismi gibi bilgiler, yine hesap bilgilerinin güvenliği içindir. Banka temsilcisine verdiğiniz bilgiler ile daha önceki kayıtlı bilgiler uyuştuğunda, anında yeni bir maaş kartı şifresi alma olanağınız bulunur.

Maaş kartlarının daha güvenli şekilde kullanılması için, kart kullanımı için alınan şifrenin doğru seçilmesi önemlidir. Sıkça kullanılan doğum tarihi, telefon numarası veya buna benzer her insanın rahatlıkla ulaşabileceği bilgileri şifre olarak kullanmak, hesaplarınızın tehlikeye girmesini sağlar. Bunun yerine akılda kalıcı ama daha karışık şifre kullanılması önerilir.

Yine şifrenin üçüncü kişiler ile paylaşılması, bir takım sorunlar çıkartacaktır. Çünkü kredi kartlarının çalınması veya unutulması mümkündür. Her hangi bir sebeple kaybettiğiniz kredi kartları için en önemli güvenlik önlemi kredi kartlarında kullanılan şifreleme sistemidir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin