Kapalı

Banka Kobi kredileri

kobilere kredi

KOBİ, küçük ve orta büyüklükteki işletmeler olarak adlandırılıp işletmelerin ihtiyaç duyduğu kredilere de Kobi kredileri denmektedir. KOBİ kredileri ekonomik alanda işletmeleri ve piyasayı destekleme faaliyeti olduğu için diğer sosyal krediler olan ihtiyaç, taşıt ve konut kredilerinden farklı avantaj ve kampanyalarla mevcuttur. Kobi kredileri nakdi krediler ve işletmeye verilen geçici teminat mektubu olan gayri nakdi krediler olmak üzere tüm bankaların sunduğu özel ihtiyaçlardan doğan faizli destekleme fonudur.

Ziraat bankası Kobiler için 50.000 TL limitli bir kredi imkânı sunmaktadır. Bu KOBİ kredisinde faiz oranı değişkenlik göstermekle birlikte ödeme süresi 12 – 60 aya kadar vadelidir. Ziraat bankası kredi verme şartını Kobilerin en az 9 çalışanı olması ve 5 yıldır faaliyet göstermiş bir işletme olması olarak belirlemiştir.

TEB KOBİ için nakdi krediler ve gayri nakdi krediler olarak destekler vermektedir. Gayri nakdi kredilerde özellikle akredite işlemleri, harici garanti mektubu ve teminat mektuplarına gerekli ilgi, yardım ve desteği sunmaktadırlar.
Vakıf Bank Kobiler için sadece nakit krediler değil proje ve yatırım krediler, dış ticaret kredileri, gayri nakit krediler, dövize endeksli krediler ve makine ve teçhizat alımı için VAKOBİ krediler sunarak işletmeleri desteklemekte yatırım ve gelişme için gerekli olana finansal desteği sağlamaktadır.

Finans bank Kobiler için ok özel ve birbirinden farklı kredi imkânları sunmaktadır. Finansbank işletmeler için gerekli döviz ihtiyacının sağlanacağı kredi çeşitlerinden, oto alma kredilerine, yatırım kredilerinden rotatif kredilere kadar çok farklı KOBİ kredileri sunmaktadır. Ayrıca spot krediler, ıskonto / iştirak kredileri ve taksitli ticari krediler Finansbank KOBİ müşterileri için mevcuttur.
Yapı kredi bankası Kobiler ihtiyacını kısa ve uzun vadede karşılamak için çok farklı isimler ve faizlerle seçenekleri belirleyip kredi kullandırma imkânı sunmaktadır. Nakit destek kredisi, makine donanım kredisi, sezona hazırlık kredisi adı altında 60 aya varan vadelerle kredi imkânı sunmaktadır.
Tüm bunlara ilave olarak Türkiye Finans Bankası, ING Bank, Akbank, Bank Asya Denizbank, Abank gibi tüm özel bankalarda KOBİ müşterilerine destek olmak, fon ihtiyaçlarını karşılamak ve gerekli yatırım ve ar – ge çalışmalarını desteklemek için 60 ay vadeli düşük faizli ve ertelemeli KOBİ kredileri kullandırmaktadırlar

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top