Ana sayfa Kredi Kartları Banka Kişiye Neden Kredi Kartı Onayı Vermez?

Banka Kişiye Neden Kredi Kartı Onayı Vermez?

0
Banka Kişiye Neden Kredi Kartı Onayı Vermez?
kredi kartı

Bankaların hemen hepsi yeni müşteri kazanmak için bankacılık ürünlerinin en önemlisi olan kredi kartlarını onaylar. Ancak banka kişiye göre bazen kredi kartı vermeyebilir!

Tüketici olarak bankaların ürünleri arasında en çok kullandığımız, kullanım kısmı ve adedi gün geçtikçe çoğalan bankacılık ürünü kredi kartlarıdır. 2015 bilgilerine göre adedi 60 milyonu bulan kredi kartları, tüketici olarak vazgeçemediğimiz, hayatımızın bir parçası olmuş üründür. Şu da bir gerçek ki gelir düzeyimize göre kullanıldığında aslında bir arkadaştır.

Kredi kartı başvurusu

Fakat şuursuz kullanım, gelir seviyesinin üzerinde oluşturulan harcamalar, taksit kampanyalarına aldanıp oluşturulan alışverişler, bir yerden sonra bundan sonra ödenemeyecek hale gelmektedir. Kredi kartların limiti kalmayınca yeni kredi kart taleplerinde bulunulur. Fakat bu talepler alçakta sayacağımız etkenlerden ötürü kredi kart onayı verilmez. Bankalar bana acaba neden kredi vermiyor? Sorumuzu yanıtlamaya başlayalım.

Bankaların, kredi kart talebinde tespit edilen bireyin başka bankalardan olan kredi kart adedi ve gelir düzeyi, kredi kart talebinin onay verilmesini engelleyebilir. Bankalar, Findeks yardımıyla tüketicilerin sahip bulunduğu kredi kart adedi ve o kartlara ait borçlarını öğrenebilmektedir. Kişinin gelir seviyesinin düşük olması ve başka kredi kartların borcunu düzensiz ödemesi yeni kart talebini olumsuz yanıt verilecektir.

En uygun kredi kartı hangisi?

Bu tür şahıslara kredi kart onayı çıksa bile çok düşük limitli kredi kart onayı verilebilir. Bankaların kredi kart onayı vermemesinin asıl namacıylai ise Kredi Notlarıdır. Bankacılık pazarında hangi taşı kaldırırsanız kaldırın altından kredi notu çıkacaktır. Bankalar katiyen bireyin boyuna, postuna, yaşına yakışıklığına bakmazlar. Onlar amacıyla mühim olan bireylerin kredi notlarıdır. Kredi notları bireylerin banka nezdinde ki derecesidir.

Kredi notları, bireylerin bankalardan kullandığı her türlü kredi, kredi kartları, mevduat kartları, ek hesap gibi aklımıza istikbal her türlü bankanın ürünleri ve hizmetlerine olan borçların nasıl ödendiğinin göstergesidir. Kredi notu düşük ve riskli olan her kimse yalnızca kredi kartları değil başka bankacılık ürün ve hizmetlerinden yararlanamayacaktır. İşte kendilerine kredi kartı çıkmayan bireylerin sorgulayacakları yanıt bu olmalıdır.

Bankalara kredi kart müracaatı yapanlar ile ilgili kredi notu sorgulaması yapılır. Bu not bankaların istediği seviyelerde ise ne ala değilse kredi kart tüketimine izin vermemektedir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin