Ana sayfa Kredi Notu Banka Kırmızı Kalem Nasıl Silinir?

Banka Kırmızı Kalem Nasıl Silinir?

0
Banka Kırmızı Kalem Nasıl Silinir?
banka kırmızı kalem

Kırmızı kalem kaldırma işlemleri söz konusu olduğunda banka kırmızı kalem nasıl silinir, şeklinde akıllardaki soruların yanıtlarını buradan öğrenebilirsiniz.

Banka Kırmızı Kalem Nasıl Silinir?

Toplu para ihtiyacı olan kişiler ve kurumlar bunu en kolay şekilde bankalardan kredi alarak karşılayabilirler. Bir çok kişinin bu ihtiyacını karşılayan bankalar kredi verirken çok hassas davranmakta ve kredi verirken kişileri inceleyip risk almadan hareket etmektedirler.

Kredi için başvuran kişiler para dengesi olumlu olması gerekmekte olup çoğu kişi tarafından bilinen kırmızı kalem yememeleri gerekmektedir. Eğer kırmızı kalem yediyseniz bunu kaldırmak istiyorsanız bunu nasıl yapabilirim diye sorabilirsiniz. Bunu yapmak için uzun bir süre beklemeniz gerekmektedir.

Merkez bankası tarafından uygulanan kırmızı kalem kaldırmak için yaklaşık olarak 5 yıl beklemeniz gerekmekte olup 5 yıl sonunda bankalardan rahatlıkla kredi çekebilirsiniz. Ancak bu 5 yıl içerisinde yine aynı şekilde ödemelerinizi düzgün ödemeniz büyük bir avantaj sağlayacağını unutmayınız.

Kırmızı Kalem Kaldırma

Kırmızı kalemin kaldırmak için diğer bir yol ise kara liste affını beklemekte olacak. Devlet tarafından belli aralıkla af çıkmakta olup burada koşulları sağladığınız zaman 5 sene bile beklemeden af sayesinde kolayca kırmızı kalem sildirebilirsiniz. Af çıkması durumunda ise bunu merkez bankasına bildirmeniz gerekmektedir. Kırmızı kalem ve kara liste affı ile durumunuzu belirten bir dilekçe ile başvurabilirsiniz. Merkez bankası dilekçeyi olumlu bulması durumunda sizi kırmızı kalem den kaldıracak ve artık bankalardan kolay bir şekilde kredi çekip veya kredi kartı kullanma hakkına sahip olabileceksiniz.

Bildiğiniz gibi kırmızı kalem yiyenler bankalardan ne kredi ne de kredi kartı başvurusu yapabilir. Başvurular kesinlikle onaylanmadığı gibi, 5 yıl süre zarfına geçilmektedir. Yani 5 yıl boyunca hiçbir bankadan bankacılık ürünlerinden yararlanamazsınız.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin