Ana sayfa Banka Haber Banka Hesabına Konulan Blokeyi Nasıl Kaldırabilirim?

Banka Hesabına Konulan Blokeyi Nasıl Kaldırabilirim?

banka blokesi kaldırma

Banka hesabına konulan blokeyi nasıl kaldırabileceğinizi ilgili yazımız dahilinde okuyarak hızlıca kaldırmak mümkün. Ancak her banka blokesi anlık hızlarda kalkmayabilir.

Banka Hesabına Konulan Blokeyi Kaldırmak

Banka hesaplarına çoğunlukla devlet daireleri üzerinden bloke konulmaktadır. Devlet dairelerin bir kişiden alacağı olması durumunda banka da bulunan hesabınızın borcu kadar dondurularak bloke edilmesi yani işlem yapılamamasıdır.

Borç miktarına göre yapılan blokeler 1.000 TL borcunuzun olması durumunda banka hesabınız aynı eksi 1.000 TL gibi olacak ve bunu ödedikten sonra geri kalanını kullanabileceksiniz. Banka hesaplarına bloke konulmasının nedenleri arasında haciz gibi ekstra masrafların olması kolay ve hızlı bir şekilde masrafsız tahsilat yapılmasıdır.

Hesabınızdan bloke kaldırmak için öncelikle hesabınıza hangi kurum üzerinden bloke konulduğunu öğrenmeniz gerekmektedir. Bu kuruma gerekli olan ödemeyi yaptıktan sonra kurumda alacağınız bir yazı ile bankaya götürüp blokenizi kaldırabilirsiniz. Bazı bankalar kurumların miktar belirtmemesinden dolayı hesaba tamamen bloke koyabilmektedir. Bu durumda yapmanız gereken tek şey şube ile görüşmek olacaktır.

Vergi dairesine borcunuz var ise maaşlı bir işe girdiyseniz bunu yapılandırmanız ve banka hesabınızdan blokeyi kaldırmanız mümkündür. Öncelikle vergi dairesine girip işe girdiğinizi belirtmeniz ve daha her ay maaşınızdan 10 da 1 birini vergi dairesine iş yeriniz tarafından ödeyeceğini bildirmeniz gerekmektedir. Vergi dairesinden aldığınız bu yazı ile bankaya gidip blokeniz kaldırabilir ve iş yerinize gidip bu belgeyi vermeniz gerekmektedir. Eğer bu tutar düşük ve hemen ödeme gücünüz var ise tutarı ödeyip blokeyi kaldırabilirsiniz. Banka ve kurum arası aksama olmaması için lütfen kaldırma yazısı almayı unutmayınız.

Banka Blokesi Ne Zaman Kalkar?

Yukarıdaki soru, bizlere en çok yöneltilen soruların başında geliyor. Borçların ödenmesinin ardından banka blokesi hızlıca kalkmadığı görülmüş olabilir. Bu durumda ne zaman kalkacağı hakkında bir sonraki iş günü kesinlikle kalmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın!
Please enter your name here