Kapalı

Banka Hesabı Kapatma Dilekçesi

Banka Hesabı Kapatma Dilekçesi

Banka hesapları ile maaş alabilir, para transferi yapabilir, devlet veya çeşitli kuruluşlardan yardım parası alabilir ya da para biriktirmek için kullanılabilir. Ancak çalıştığı bankayla ödemeler, aidatlar, hesap kesintileri vs. anlaşamayan kişiler; diğer bankaların avantajlı hesaplarından faydalanmak isteyenler ya da çeşitli sebeplerle çalıştığı bankadan memnun olmayan kişiler banka hesabı kapatma işleminden yararlanabilir.
Banka hesabı kapatmak kolay ancak bazı durumlarda uğraştırıcı bir işlemdir. Banka hesabı açma konusunda oldukça hızlı işlem yapan bankalar; banka hesabı kapatma işlemini hızlı bir şekilde sağlayamaktadırlar ve müşterilerden banka hesabı kapatma dilekçesi talep etmektedirler.

Banka Hesabı Kapatma Dilekçesi Örneği

Banka hesabı kapatılırken müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilir anında hesabınızı kapatabilirsiniz fakat bu uygulama tüm finans kuruluşları için geçerli değildir. Dolayısıyla çalıştığınız bankanın müşteri hizmetleri temsilcisi ile görüşme yapmak en doğru bilgileri almanızı sağlayacaktır.
Şu an çalıştığınız banka, hesap kapatma dilekçesi istiyorsa kimlik fotokopisini de zarfa koymayı unutmayın.
Banka hesabı kapatma dilekçesi nazıl yazılır konusunda araştırma yapan kişiler kendileri yazamadığı takdirde başka birinden de yardım isteyebilir. Ancak bilgilerin doğru olması, eksiksiz olması ve imzanın banka hesabı sahibine ait olması gerekiyor.
Hesap kapatma dilekçesi yazarken çalıştığınız bankanın genel müdürlüğün ismi belirtilmeli, altına şube ismi ya da numarası yazıldıktan sonra hesap numarası, IBAN numarası, TC kimlik numarası, günün tarihi belirtilmelidir. Hesap kapatma işlemi için arz talebinde bulunulur ve ad – soyad imza yazılır. Dilekçeler elektronik ortamda ya da el yazısı ile hazırlanabilir. Elektronik ortamda hazırlanan dilekçelerde en altta bulunan ad – soyad ve imza kısmı el yazısıyla doldurulmalıdır.
Banka hesabı kapatma dilekçesi, banka genel müdürğüne posta yoluyla gönderilmelidir ya da elden teslim edilmelidir. Bulunduğunuz şehirde bankanın genel müdürlüğü yoksa faks ile de gönderebilirsiniz.

Şubelerde Banka Hesabı Kapatma Dilekçesi

Bankalar hesap kapatma işlemi için de farklı uygulamalar sunuyor, müşteri hizmetlerinden alacağınız bilgiler doğrultusunda doğrudan şubeye başvurabilirsiniz. Banka şubelerinde hesap kapatma dilekçesi hazır olarak bulunur ve gerekli kısımlar doldurulduktan sonra banka şubesi yetkili kişisine teslim edilir.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top