Kapalı

Banka Dışında Para Bulma Yolları Neler?

para bulma yolları

Kişiler bankalardan kredi alamadıklarında sorduğu ilk soru ; banka dışında para bulma yolları geliyor. Yani banka hariç nasıl para bulabilirim sorusunu hem kendilerine hem de çevrelerine danışarak cevap aramaktadır.

Banka dışında çeşitli para bulma yöntemleri bulunur. Bunlar kısa vadede karsız çözümlerdir. Kısaca bu seçeneklerin neler olduğu bir kaç ana başlıkta ifade edilebilir. Bu seçenekler kullanılabileceği gibi aslında en güzel olanı doğal yollardan çalışıp para kazanmak olmalı. Kazandığımız ile idare etmek ve küçük yatırımlar yapmaya çalışmak en güzeli ve doğrusu olabilir.

Faktöring Şirketleri

Faktöringresmi bir banka kuruluşu olabildiği gibi banka ile alakası olmayan Faktöring şirketlerinden nakit para sağlanabilir. Belli faiz oranları alınır. Vadeyi geciktirdiğinizde faiz oranı ciddi şekilde artar. Bu nedenle seçeceğiniz faktoring şirketlerine çok dikkat edilmelidir hatta şartlarını iyice araştırmanız önerilir.

Senet karşılığı ya da kredi kartı ile taksitli alışveriş

Kredi kartı ile taksitle beyaz eşya ya da cep telefonu alıp aldığınız yere aynı ya da biraz daha az fiyata satarak nakit elde edilebilir. Kredi kartı yoksa senetle alışveriş yapıp bu malları başka yere ya da aldığınız yere satarak gelir elde edilebilir. Ancak baştan belirtmek gerekirse bunlarda kar elde etmek mümkün değildir. Çünkü ikinci ele girer. Sadece anlık bir nakit para girdisi oluşur.

Senet bilinen bir yöntem olup, güvendiğiniz kişiler aracılığı ile temas kurmanız önerilir.

Tefeci Bulmak

Bu asla tercih edilmemesi gereken bir seçenektir. Zira hem yüksek faizlerle bu nakit parayı elde edersiniz. Hem de vadesinde ödenmezse iki üç katı faizle geri ödemek zorunda kalınabileceği gibi birçok ödeyemeyen kişinin bu yüzden ocağı sönmüş durumdadır. Asla tercih edilmemesi gereken bir seçenektir. Bakıldığında en güzel yol çalışıp para kazanmaktır. Vicdan ve kafa rahat olmalıdır. Diğer bir seçenekte bankadan kredi almak olmalıdır.

Sitemiz olarak kesinlikle bu itlere bulaşmayın. Gidin bankaya ipotek verin ancak bu kanı bozuklardan almayın.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top