Kapalı

Banka Dışında Nasıl Kredi Bulabilirim? (Kefilsiz Kredi Verenler)

Kefilsiz kredi veren yerler

Yaşam şartlarının zorlaşması, neredeyse mal veya araç sahibi olabilmenin yolunun tamamen kredi almaktan geçer hale gelmesi insanları kredi almaya iten sebeplerdir. Kredi almanın mantığında bir finans kuruluşundan faiz karşılığı borç para alma ihtiyacı yatar. Bunun onaylanması için ise bankanın sizi bazı kriterler açısından değerlendirmesi ve onay vermesi gerekir. Tüm bankaların ortak şartlarla değerlendirme yaptığı düşünüldüğünde bir bankadan onay alamamak diğer bankalardan da kolaylıkla onay alamayacağınız anlamına gelmektedir. Bu durumda olan kişiler banka dışında nasıl kredi bulabilirim sorununa cevap aramak zorunda kalacaklardır.

Banka Neden Kredi Vermez?

Bankanın size kredi vermesi için sizin taahhüt ettiğiniz borcu ve faizi ödeyeceğinizden emin olması gerekir. Bunun için de haklı olarak bazı kriterler ile sizi değerlendirir. Bu kriterlerin başında gelen ve belki de en önemlisi sayılan kredi notunuzdur. Kredi notu bir kişinin bankalarla geçmişte başlayan ve halen devam eden ilişkilerini sürdürme başarısına bankalar dilinde verilen puandır.

Bu puanlamayı oluşturan maddeler kredi kartı kullanımınız, düzenli ödeme yapıp yapmadığınız, bugüne kadar aldığınız toplam kredi tutarı, düzenli fatura ödemeleriniz ve hesabınıza girip çıkan paranın durumudur. Bunların bir veya bir kaçının sorunlu olması puanınızın düşük olmasına ve ön onay alamamanıza sebep olur. Banka dışında nasıl kredi bulabilirim diyenlere ise ilk cevap faktöring işletmeleri olacaktır.

Banka Dışında Nasıl Kredi Alınır?

Siciliniz bozuk veya kara listeye alındıysanız faktöring firmaları kredi ihtiyacınız için ilk yardımcılarınız olacaktır. Ankara, İstanbul ve İzmir’den sonra Türkiye’nin her iline yayılmış şekilde hizmet veren bu firmalar bankalara nazaran daha az evrakla kredi verirler. Ayrıca sicilinizin durumuna göre de özel faiz oranları düzenlenebilir. Bu kurumlar kredi onayınıza istinaden hizmet ve tahsis bedeli istemektedirler. Bu bedel toplam kredi tutarına göre değişmekle birlikte ortalama %10 civarında seyreder. Kefilsiz kredi verenler arasında ayrıca yabancı bankaların Türkiye temsilcileri, holdingler ve özel işletmeler de sayılabilir.

Banka Dışında Kredi Veren Kurumların Faizleri

Banka dışında bir kurumdan kredi almak istediğinizde bankadan daha fazla riske girerek size kredi vermeyi onaylayan kurumların faizleri mutlaka riskle doğru orantılı olarak değişecektir. Piyasadaki faiz oranlarından farklı düşünülemeyen bu oranlar uçurum farklar olmamakla birlikte küçük değişiklikler sergilemektedirler. Önemli olan bir diğer konu ise bilinen kurumlardan alınan kredilerin kesinlikle sizin için her anlamda daha avantajlı olacağı gerçeğidir.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top