Ana sayfa Banka Haber Banka Dışında Kredi Verenler

Banka Dışında Kredi Verenler

0
Banka Dışında Kredi Verenler

Gündelik yaşantımızda sürekli harcamalarımız artıyor ve bunun sonucu olarak ta sürekli kredi arayışına girmekteyiz. Bu tüketim süreci sağlıklı yönetilmez ise ödeme düzenimiz bozulur ve sürekli kredi kullanmak, krediyi krediyle kapatmak, yığılan kredi kartı taksitleri ve buna bağlı ödenemeyen kredi kartları.

Sonuç olarak bir çok kişi Bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarını ödemede güçlük çekmektedir bunun sonucu olarak ta yasal takibe hatta icrai takibe varan sonuçlar oluşmaktadır.

Yasal takibe veya tavsiye edilen kredi sahiplerinin kredi notları düşmekte ve borç kapatılsa dahi en az üç yıl kredi kullanamamaktadırlar. Yani kırmızı kalem yemek tabiri burada anlam kazanmaktadır.

Yukarda izah edilen durumlardan dolayı size hiçbir banka kredi vermez ve yasal olarak ta vermesi mümkün değildir.  Kredi ve kredi kartı almanız mümkün değildir ancak büyük teminatlar veya ipotekler verilmesi halinde banka belki verebilir.

Bankalar kredi vermediğine göre nasıl olacak veya nereden kredi alınabilir?

Yasal olarak Bankalar dışında kredi veren maalesef bulunmamaktadır ancak; Kamu Kurumları, Kamu İktisadi Teşebbüsleri, ve Bazı Özel Kurumların kendi personeline veya Yardım Sandıkları aracılığı ile İkraz adı altında kredi vermektedirler.

İkraz (Kredi) veren kurumlara sayacak olursak;

İLKSAN Yardım Sandığı  sadece Sınıf Öğretmenleri, Okul Öncesi Öğretmeleri ile İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Personeli Sandığa üye olmak şartı ile,

POLSAN Sandığı ise; Emniyet Teşkilatı personeline üyeliği olanlara belli şartlar ile Nakit Desteği sağlamaktadır.

OYAK’ta TSK personeline benzer şekilde destek sağlamaktadır.

Bunun dışında bakıldığında çalıştığınız kurumun yardım sandığı var ise zaten sizin bilginiz dahilindedir.

özel sektör çalışanıysanız bu tür bir ikraz (kredi) bulmanız pekte mümkün değildir.

Ülkemizde yasal olarak nakit ihtiyaç kredisi veren başkaca kurum bulunmamaktadır.

Ancak senetle para veren, kredi kartına taksit ile komisyonlu para verenler bulunmakta ancak yasal bir dayanağı veya banka şartlarında ki bir kredi gibi olması veya mağduriyetlerden korunmanız oldukça zordur.

Özellikle senetle alınan paralar boş senet imzalama, büyük ipotekler alma, kefil isteme gibi ve fahiş faiz oranları olan riskli ve telafisi mümkün olmayan sonuçlara gebe bir süreçtir. Bu tür para arayışlarınızda dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin