Kapalı

Balon Ödemeli Kredi Nedir?

Balon ödemeli kredi nedir

Balon Ödemeli Kredi Nedir?

Bankalar son yıllarda artan kredi talepleri neticesinde, farklı ödeme metotları ile kredi imkânları sağlamaktadırlar. Bunlar arasında, balon ödemeli kredi yöntemi de yerini almıştır. Aylık ödeme tutarlarınızı kendinizin belirleyebileceği uygun tutarlarda seçerek son kredi ödemesi gününde geri kalan bakiyenin tamamen ödenmesi sistemine balon ödemeli kredi adı verilmektedir. Bu şekilde kullanmış olduğunuz kredi ödeme tutarları bütçeniz doğrultusunda belirleyerek ödemeleriniz gerçekleştirmenize olanak sağlamaktadır.

Balon Ödemeli Kredi Kimler İçin Uygundur?

Konut ve taşıt kredisi gibi yüksek meblağ ihtiyacı olan kişilerin ellerindeki birikimlerini yatırımda kullanarak kredi üzerinden araç almak isteyen kişiler için daha cazip olmaktadır. Bu şekilde ellerinde bulunan nakdi, harcamadan yatırım hesaplarına koyarak faiz kazanabilirken, toplu bir ödeme bekleyen kişiler içinde en cazip kredi çeşididir.

 

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top