Ana sayfa Banka Haber Bağkur Borç Kapama Kredisi

Bağkur Borç Kapama Kredisi

8
Bağkur Borç Kapama Kredisi

Sonunda Beklenen açıkla geldi;

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN günlerdir beklenen müjdeyi verdi. Bağ-Kur borç yapılandırma Emeklilik Kredisi için Halkbank ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) arasında protokol imzalarken, kredinin detayları ortaya çıkmaya başladı.

SGK’dan yapılan açıklamaya göre; Yapılan protokol ile 4(b) kapsamında olup, prim borcundan dolayı emekli olamayanbağkur borçlusuna çiftçi ve esnaf dahil olmak üzere tüm iştirakçilerine  herhangi bir teminat kefil istenmeden (70 yaş üzeri Kefil zorunluluğu bulunmaktadır) göstermeden kredi kullanmak suretiyle emekli olma ve sağlık hizmetlerinden yararlanma imkanı geldi.

Bağkur lunun Borcunu ödemesi halinde yaşlılık aylığına hak kazanacak sigortalılar da bankadan kredi kullanmak suretiyle borcunu ödeyerek emekli olabileceklerdir.

Prim borçlarının kapatılması yani yapılandırma işleminin başlaması için  için 31 Aralık 2014’e kadar SGK’ya başvurmaları gereken Bağ-Kur borçluları Halkbank’tan kredi taleplerini başvuru tarihinden itibaren bir ay içinde yapabiliyor.

Tahsis ücreti olmadan, 36 aya kadar vadeli ve yüzde 0.97 faiz oranıyla kullandırılan krediden birikmiş prim prim borçları nedeni ile ile emekli olamayan herkes kullanabilecek.

Daha Fazla ayrıntı ve durumunuzun değerlendirilmesi  için SGK İl Müdürlüklerini ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Mutlu bir emeklilik dileğiyle.

8 Yorum

  1. merhabalar. babam 09,01,2015 tarihinde bağkur emeklisi olmaya hak kazanıyor. 20,000 tl ödemesi gerekiyor.fakat banka kredisi 31,12,2014 tarihine kadar. 9 günlüksüre için babam faydalanamıyor. kredinin süresinin uzatma düşüncesi varmıdır? bilginiz varmı ?

    • bu durumda ancak, bağkur borçlarınızı ödemek için halk bankasından kredi kullanmanızı tavsiye ederim. bir şekilde borcunuzu yapılandırın ve ödeyiniz 15 ocak ise emekliliğe başvurabilirsiniz.
      mevcut şartlarda ayrıntılar için bağkur ve halk bankasına bilgi için başvurmanızı öneririz

  2. ticari sicili temiz olmayan kişide halk bankası bağkur emeklilik kredisini kullanabilirmi

    • bu konu için bankaya başvurmanız gerekecek ancak bizim görüşümüz, kullanabilirsiniz, banka kredi kullandırırken emekli maaşını teminat olarak almaktadır ve tamamı üstünde tasarrufa sahiptir banka bu neden le kullana bileceğinizi düşünüyoruz

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin