Ana sayfa Ekonomi Bağ-Kur’dan SSK’ya Geçmek için Nedenler

Bağ-Kur’dan SSK’ya Geçmek için Nedenler

0
Bağ-Kur’dan SSK’ya Geçmek için Nedenler

Yeni çıkarılan bir yasa sayesinde artık Bağ-Kur’dan SSK’ya geçerek emekli olma işlemleri daha da kolay bir hale getirildi. Eğer siz de Bağ-Kur’dan SSK’ya Geçmek için Nedenler neler diye merak ediyorsanız bu yazımız tam sizlere hitap ediyor. Bağ-Kur’da erkekler için 9 bin gün olan prim ödemesi SSK’ya geçtiğiniz takdirde 5 bin 6 bin gün olarak hesaplanıyor.

Aynı şekilde kadınlarda Bağ-Kur prim ödemesi 7.200 gün iken SSK’ya geçtikleri takdirde çok cazip düşüşler meydana geliyor. Şimdi sizlere bu konu hakkında detaylı bilgileri vereceğim.

1) Daha Dolgun Maaş

Eğer Bağ-Kur’dan SSK’ya geçerek emekli olursanız maaşınız daha yüksek olacaktır. Örnek vermek gerekirse Bağ-Kur’da emekli olduğunuz takdirde alacağınız maaş 850 TL ise SSK ile bu maaş 1200 TL ve daha fazlası olacaktır. Bu sayede daha fazla para kazanabilirsiniz. Ekonomik anlamda rahatlayabilirsiniz.

2) Daha Erken Emekli Olma Şansı

Bağ-Kur’dan emekli olurken 9 bin gün boyunca prim ödemesinde bulunurken SSK’ya geçtiğiniz takdirde 2 bin gün evvel emekli olabilir ve fazladan 2 bin gün boyunca maaş ödemesi alabilirsiniz. Aslında SSKlı olmak insana mükemmel avantajlar sağlıyor, hem maaş hem de sağlık alanında.

3) Daha Az Prim Ödeyin

Daha az prim ödemesi yaparak erken yaşta emekli olarak erken yaşlarda maaşınızı dolgun bir şekilde alabilirsiniz. SSK’da 7 bin gün prim ödemek varken Bağ-Kur’da 9 bin günü beklemeyi kim ister ki?

Diğer yazımızda da Bağ-kur’dan SSK’ya geçme şartlarını ele alacağız. Bizi takip etmeyi ihmal etmeyin.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin