Ana sayfa Kredi Notu Az Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Az Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

0
Az Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

İhtiyaçlarımıza yönelik bir talep bazen gelirimizden fazla olması nedeniyle Bankaların kredi hizmetlerinde yararlanırız bu ihtiyaçlara ilişin Bankaya yapılan kredi başvurusu kredi notu düşüklüğü daha doğrusu mevcut şartlar altında krediniz onaylanmadığı söylenerek kredi talebi nazikçe ret edilir. Aslında Bankanın kredi vermekte gönülsüz olmadığı ancak mevcut mali durumumuz ve Kredi Notu’ muzun uygun olmaması nedeniyle ret edilir.

Krediye başvuran bir çok tüketici, aslında bankalar ile oldukça problem yaşayan bir çok kişi bilir ki kredi almak oldukça zordur, hatta yasal takip veya icra durumu var ise ve halen ödenmeyen kredi Kartı gibi borçlar var iken kredi çıkmayacağını bilir ve zaten başvuru yapmaz. burada Kredi Notu Az Riskli konumda olan ve bankalara olan mevcut borçlarınız en azından düzenli ödeyen geçmişte bankalar ile yaşanan olumsuzluları kapatan kısaca takipte gecikmede ve icra gibi yerlerde borcu yoktur ve buna rağmen kredi alamayanlar için bir kaç öneri sıralamakta fayda vardır.

Az Riskli Kredi Notu aralığı 900-1300 puanlara  arasında olan müşterilerdir, bu gurup Findeks rengi sarı olan kesimdir aynı zamanda, bazen Kredi puanı 1000 olana dahi kredi çıkarken kredi notu 1350 oran bir tüketici kredi alamamaktadır. Öncelikle belirtmek gerekir ki kredi başvurusu yapılırken kredi notu düşük olan tüketicilerin dikkat etmesi gereken en önemli husus açıkta borcun bulunmaması zorunludur, örneğin sürekli geç yatan bir kredi taksiti, düzenli ödenmeyen bir kredi kartı gibi aksamalar var ise kredi notunuz 1350 de olsa yani az riskli puanın en iyisi olsanız da kredi çıkmaz.

Bankalar kendine yapılan kredi başvurularında kredi notu iyi veya çok iyi olanlara kredi taleplerini genelde hemen onaylarlar gelir belgesi ile borç yükü dengesi orantılı ise anında kredi verilir. Ancak Kredi Puanı Az Riskli durumda olanlar başvuru yaptığında bankalar öncelikle geçmiş banka problemlerine yani kredi notunu düşmesine sebep olan borçların kapalı olup olmamasına, bakarlar borçlar kapalı ise yani borç tasfiyesi yapılmışsa gelir ve mevcut borç stokunun dengeli olması durumunda küçük oranlarda kredi verirler. Bazı durumlarda kefil isteyebilirler ancak bunu yüksek meblağlı kredilerde tercih ederler. Özel Bankalardan yapılan başvurular daha kolay onaylanmaktadır.

Kredi Borç Stoku nedir derseniz oldukça sık kullandık. Bir Banka müşterisi örneğin 3.000 TL aylık geliri var ancak aylık 1000 TL konut Kredisi ödüyor ve 60 ay vadesi var, 2 kredi kartı var ve 7.500 TL limitli eder 15.000 tl açık kredi, ve yine 20.000 Tüketici kredisi var. Burada banka hesap yapar 1000 TL konut + 1000 TL Kredi Kartı + 600 TL bireysel kredi, eder 2600 banka derki sen bu borcu ödeyemezsin borçların gelirinin %60 geçmiştir. Kredi Notu çok iyi de olsa kredi çıkmamam ihtimali yüksektir. Kredi Birleştirme ve Yapılandırma Kredisi Çekebilir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin