Ana sayfa Kredi Notu Avukata Giden Kredi Borcunu Yapılandırma

Avukata Giden Kredi Borcunu Yapılandırma

0
Avukata Giden Kredi Borcunu Yapılandırma
banka borcu

Kredi sicil konuların en önemlisi avukatlık olmanızdır. Avukata giden kredi borcunu yapılandırma işlemini yapmayanlar, banka ile yasal dayanaklara maruz bırakılabilir. Bu durumda yapılması gereken ise avukatlık olan kredi veya kredi kartı borcunu en azından yapılandırma işlemlerinin başlatılmasıdır. Aksi takdirde kredi sicil durumunuzda 5 yıl süre ile olumsuz sonuçlar yaşanmasına vesile olabilir.

Avukata Giden Kredi Kartı Borcunu Yeniden Taksitlendirme

Kredi ya da kredi borçlarının ödenmemesi halinde bankalar borçların ödenmesi için bir takım yasal yaptırımlar uygulamaktadır. Bu yaptırımların süreleri farklı şekilde bulunmaktadır. Avukata giden kredi kartı borcunu yeniden taksitlendirmek için yapılacak işlemlerin başında idari takip bulunmaktadır. İdari takip gecikmenin hemen ardından geçen 90 günlük süre sonrasında başlamaktadır.  Bu takipten sonra başlayacak olan yasal takip ise idari takibin bitmesinden sonra 7 gün içerisinde başlayacaktır. Borçlular yasal takip aşamasına gelinmeden avukatlar ile görüşerek yani idari takip aşamasında kredi notları etkilenmeden uzlaşıya varılmaktadır.

Kredi borcu gecikmesinden sonra 90 günlük idari takip süresi başlamaktadır. Bu süreçte borcunu ödemeyenler için 90 günlük sürenin bitiminden sonra 7 günlük yasal takip süresi başlamaktadır bu süre borcunu yapılandırarak ödemek isteyenler için iyi bir şekilde değerlendirilirse bir sonraki takip aşamasına geçilmemektedir. Avukata giden kredi kartı borcunu yeniden taksitlendirmek için yeni bir ödeme planı ile banka karşınıza çıkmaktadır. İdari takip sürecinde banka ile uzlaşma sağlayamayanlar için avukat devreye girmektedir ve dosya avukata teslim edilmektedir. Yasal takip süreci bu etapta başlamaktadır. Borç ödenmemesi konusunda idari sürecin biterek yasal takip sürecinin başlaması demek kara listede adının bulunması demektir. Bu durum ise tüm finansal süreci olumsuz şekilde etkileyecek bir hale gelinmesi anlamına gelmektedir. Ayrıca bu süreç bankalar ile yaşanacak gergin süreçlerin başlaması anlamına gelmektedir.

Kredi Borcu Yapılandırma

Dosya avukata gittiğinde dahi sizin için bir çıkış yolu bulunmaktadır. Bu aşamada avukat aracılığı ile istişareler başlamaktadır ve avukata giden kredi kartı borcunu yeniden taksitlendirmek için banka size yeni bir ödeme planı çıkarmaktadır. Sizin bu aşmada yapmanız gereken en iyi işlem ödeme planını kabul ederek icra ve haciz işlemini durmanızdır. Kredi ya da kredi kartı borcu bulunanlar ve bu borcu ödeyemeyenler için bankalar ihtiyaç kredisi adı altında yeni bir kredi vermektedir. Kart borçları ya da kapanmayan kredi borçları için borçlu olduğunuz krediden daha düşük faiz ile çekilecek yeni kredi sizi düşeceğiniz zor durumdan kurtarmaktadır.

Sonuç olarak bakıldığında kart ve kredi borçlarını zamanında ödemeye dikkat etmelisiniz. Asgari ödeme tutarını ödemeniz dahilinde kredi sicilinde her hangi bir olumsuz durum yaşanmaz. Aksi takdirde kredi sicili kötü olunca tüm bankalardan kapıların yüzünüze karşı kapatılması anlamına da geleceğini unutmayalım.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin