Kapalı

Günlük ATM Para Çekme Limitleri 2020 (TÜM BANKALAR)

atm para çekme limitleri

Ülkemizde ATM’lerden para çekmek istediğinizde limitlere takılanların sayısı oldukça fazladır. Bu nedenle atm para çekme limitleri 2020 yılında başlıklı konumuz ile sizlere tüm bankaların minimum ve maksimum para çekme limitlerini paylaşacağız. Bu sayede bankaların atm şubelerine giderken, ne kadar çekeceğinizi bildiğiniz için hazırlıklı olacaksınız.

Atm Para Çekme Limitleri

Şubeye gitmeden tüm bankacılık işlemlerini artık cepte, internette hatta atm gibi şubenin cihazlarında rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu nedenle atmlerden yapılan bankacılık işlemlerine bakmak istersek; para çekme, para yatırma, kart ödemeleri, kurum fatua ödemeleri, nakit avans çekimi ve kredi başvurusu yapılabilir. Bunların yanında insanların en fazla kullandığı ise atm üzerinden para yatırma ve para çekimi gibi bankacılık işlemleridir.

Atm cihazlarından para çekmek için bir karta sahip olmanız gerekiyor. Para havalesi yaparak da karşı taraf kartsız para çekme işlemini atm üzerinden yapabilirsiniz. Kartsız para çekme işlemi için sizin cep telefonuna bir şifre geliyor ve o şifre dahilinde, TC kimlik numaranızı yazarak, kolayca atmden parayı çekebilirsiniz.

Ziraat Bankası Para Çekme Limiti 2020

Ülkemizin en büyük bankası ve devlet bankası olarak hizmet veren Ziraat bankası, ATM’den para çekme limiti 1.500 TL olarak belirlemiştir. Emekli maaşı alanlar için bu limit geçerli olmadığı gibi, 1.500 TL üzeri çekim yapmak isteyenler ise belli bir komisyon alınmaktadır. Bu bankadan hesabı olanlar veya olmayanların tamamı bu limitlere maruz kalabilir. Ziraat bankası yine müşteri gruplarına göre para çekme limitini belirlemektedir. örneğin çiftçiler destekleme ödemelerin bu limit 5.000 TL’ye kadar çıkmaktadır.

İş Bankası Günlük Para Çekme Limiti 2020

Köklü bankalardan bir tanesi olup, aktif büyüyen bankalar sınıfında olan iş bankası, atm para çekme limitlerine takılabilirsiniz. Özel teşebbüsle kurulmuş olan ülkemizin köklü ve büyük bankalarından biri olan İş Bankası ATM Para çekme limiti günlük 1.500 TL olarak belirlenmiştir. Daha fazla çekmek istenirse de banka belli bir komisyon oranı almaktadır.

Garanti Günlük Para Çekme Limiti

Garanti bankası hizmeti adı altında atmlerden para çekme veya gönderme işlemi yapabilirsiniz. One garanti dahil tüm uygulamalarda para çekme limitlerine takılmak mümkün. Garanti Bankası ATM’den para çekme limiti ise 2.000 TL olarak belirlemiş, günlük 2.000 tl kadar çekim yapabilirsiniz. yine aynı şekilde daha fazla çekmek istiyorsanız banka sizden belli bir komisyon oranı kesmektedir.

Finansbank Para Çekme Limitleri 2020

Resmi adı qnb finansbank olarak adlandırılan Finansbank ATM Para çekme limiti günlük 1.500 TL olarak belirlenmiş, bu miktardan daha fazla çekim yapmak istiyorsanız banka sizden belli bir komisyon almaktadır. Ayrıca enpara.com gibi alt yapı sunan hizmetlerinde olduğunu söyleyebiliriz.

Halkbank Atm Para Çekme Limiti

Ülkenin köklü bankalarından bir tanesi olan halk bankası gerek bankacılık gerekse de aktif bankacılık hizmetleri dahilinde önemli bankalar arasında. Bir diğer devlet bankası olan Halkbank ATM para çekme limiti günlük 1.000 TL olarak belirlenmiştir. Bu limitten fazla çekmek istiyorsanız belli bir komisyon vermeniz gerekmektedir.

Yapı Kredi Atm Para Çekme Günlük Limiti

Yapı kredi bankası müşterilerine ATM’den para çekme limiti en yüksek değeri vermektedir. Özel bankalar arasında gösterilen yapı kredi bankası kredi onayı ile adından fazlası ile söz ettirmekte. Hem faiz oranları hem de uygun vade seçenekleri olduğunu belirtelim. ATM çekme limiti 2.000 TL olarak belirlenen bankada, Bireysel müşteri olmanız halinde bu limit 3.500 TL çıkmakta, Şirket müşterisi olmanız halinde de 5.000 TL kadar para çekebilirsiniz. ATM’yi fazla kullanıyorsanız ve Yapı kredi Ardıç Paketi üyesiyseniz bu limit 2 katına çıkmaktadır.

Akbank Günlük Para Çekme Limiti

Akbank direkt bankacılık hizmetleri dahilinde yapılan işlemlere bakıldığında, banka müşterilerinin en çok yakındığı durum para çekme limitleridir. Akbank müşterilerine ATM’den para çekme limiti olarak farklı kategorilere göre sıralamış, Neo kart kullanıcıları için bu limit 1.500 TL iken, Neo Meo Kart sahipleri 250 TL, Neo Birebir kart sahipleri 2.000 TL, Neo Busines kart sahipleri 4.000 TL Günlük para çekme limiti vardır.

TEB Atm Para Çekme Limitleri

Türkiye ekonomi bankası tarafından bankacılık işlemleri, yapmak isteyen bireyler bankanın atm para çekme limitlerine takılabiliyor. Bu nedenle atmye giderken acaba ne kadar para çekebilirim sorusuna yanıt aramaktadır. TEBbank müşterileir ATM’den Günlük para çekme limiti 1.000 TL olarak belirlenmişken, müşteri grubunuza göre para çekme limiti değişmektedir.

Denizbank Para Çekme Limiti 2020

Denizbank müşterilerinin ATM’den para çekme limiti 1990 tl olarak belirlenmiş, banka müşteri olmayanlar için de bu limit 49 TL olarak belirlenmiştir. Kredi faiz oranları bakımından yüksek bir faiz ile müşterilerine merhaba diyen denizbank, müşterisi olsun olmasın atm cihazlarından günlük para çekme limitlerine takılabilir.

Kuveyt Türk Atm Para Çekme Limitleri

Kuveyt Türk katılım bankası para çekme limitini müşteri gruplarına göre belirlemiş olup şu şekildedir. normalde para çekme limiti 1.500 TL, işlem hacminiz yüksekse banka ile iletişim kurmanız halinde bu limit 3.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Bunun için banka ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Yorum

  1. Enparanın gözünü seveyim ben. 🙂 çoğu zaman ne limite takılıyorum ne başka sürpriz kesintilere adamların sistemi gerçekten çok güzel ve oturmuş en son çıkarttıkları kredi kartı’da cabası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum
scroll to top