Ana sayfa Banka Haber ATM Kredi Kartımı Yuttu Ne Yapmalıyım?

ATM Kredi Kartımı Yuttu Ne Yapmalıyım?

0
ATM Kredi Kartımı Yuttu Ne Yapmalıyım?

Belirli bir geliri olan bir kişinin en az bir kredi kartı bulunmakta. Alışverişlerimizi yaptığımız çoğu zaman kullandığımız kredi kartları ile ilgili çeşitli sorunlarda yaşıyoruz. Bu sorunları çözümü içinde bazı yolları uygulamamız gerekir. Bu durumlardan biride ATM’lerin kredi kartlarını yutmasıdır. ATM kredi kartımı yuttu ne yapmalıyım diyorsanız yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

ATM Kredi Kartını Neden Yutar?

Kredi kartını kullandığınız banka ATM’si kredi kartınızı yutmuşsa bunun kesinlikle bir nedeni vardır. Çünkü bankalar bir neden olmadan böyle bir şeyi kesinlikle gerçekleştirmez. Bu nedenle kartınız neden ATM tarafından yutulduğunu öğrenmelisiniz.

Bu gibi durumlarda öncelikle banka şubesi ile görüşmelisiniz. Az da olsa teknik arızalardan dolayı kart yutulabilmektedir. ATM’lerin bakımın yapıldığı sırada eğer kartını içeride ise bu durumda kartı tekrar alamazsınız. Bu yüzden öncelikle şube ile görüşmelisiniz. Eğer bakımdan kaynaklı bir sorunsa banka gerekli işlemleri yapacak ve kartınızı sizlere verecektir. Ayrıca kartı alabilmek için nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaportunuzu bankaya göstermelisiniz.

Eğer teknik arızadan kaynaklanmıyorsa bu durumda banka şubesi size yardımcı olamaz. Müşteri hizmetleri ile görüşmeniz gerekmektedir. Müşteri hizmetleri kartınızın neden yutulduğunu söyleyecektir.

Genel olarak kredi kartı ödemesini belirli bir dönem geciktiren kişilerin kartı banka tarafından el koyulmaktadır. Özellikle iki aydan fazla ödeme yapmamışsanız veya takibe girmişseniz banka kartınızı sizden almak için talimat verir ve ilk kullandığınızda banka tarafından kartınıza el konulur.

Takibe girdiğinizden dolayı ATM kredi kartınızı yutmuşsa bu durumda yapacağınız bir işlem yoktur. Çünkü borcunuz olan toplam tutarı banka gişesinden ödeseniz dahi takibe düştüğünüz için banka sizlere kredi kartınızı tekrardan vermeyecektir.

Kredi kartınızı düzenli bir şekilde sürekli kullanabilmek için ödemelerinizi geciktirmemelisiniz. Maddi sorunlardan dolayı ödemelerde sıkıntılar yaşayacaksanız en azından asgari ücretini ödemeniz gerekir. Kredi kartı borucunun son ödeme tarihini fazla geciktirmeden asgari tutarı ödediğinizde banka sizlere herhangi bir uygulamada bulunmamaktadır. Bu yüzden ödemelerinizi düzenli yapmanızda büyük fayda vardır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin