Kapalı

ATM Kartımı Yuttu Nasıl Kartsız Para Çekebilirim?

Düşünsenize akşam işten çıktınız mesai bitti, bayram tatili, hafta sonu, resmi tatil yani bankalar komple kapalı Banka ATM si önüne geldiniz, maaşınızı veya kalan tutarda ki paranızı çekeceksiniz ve acil bir ödemeniz var yada hafta sonu çarşıya çıkacaksınız yada bayram alışverişi gibi gibi.. para çekeceksiniz…  ATM ye kartınızı girdiniz şifrenizi hani kafanız dalgın 3 kere yanlış girdiniz ve yutuverdi bi anda yada kartınızın manyetiği bozuldu geçersiz kart dedi, bir nedenden dolayı kart devre dışı kaldı veya yuttu…

Ee.. sonuç olarak para lazım gidin arkadaşınızdan, babanızdan isteyin diyeceğiz ama geç abi öyle olmaz, dediğinizi duyar gibiyim neyse izahata geçelim.

İşte burada size birkaç önerimiz olacak kartsız ATM’den para çekme yöntemlerini anlatmaya çalışalım. Öncelikle en kolay yol olan havale yöntemi ancak onun için İnternet Bankacılığı şifrenizin olması gerekir bir iş arkadaşınızın ve aynı banka hesabı bulunan bir arkadaşınıza internet bankacılığından havale yaparak onun kartı ile çekebilirsiniz.

Yine Bankanızın Telefon Bankacılığını arayarak yine bir arkadaşınızın veya hesabınızda tanımlı olan bir hesaba müşteri temsilcisi ile havale yapılmasını sağlayabilir ve oradan çekebilirsiniz.

Birde QR Kod ile para çekme olayı var bir akıllı telefonunuz var ise ve bankanızın mobil uygulamasını kurmak suretiyle ATM den çok kolay para çekebilirsiniz. Bu Bankalar İş Bankası İşCep Uygulaması, Garanti Bankası iGaranti Uygulaması, Yapı Kredi Nuvo, TEB CEPTETEB uygulamasını telefonunuza indirmek suretiyle ATM den kart kullanmadan QR kodunu okutmak suretiyle para çekebilirsiniz.

QR Kod ile çekmek için öncelikle cepten bankanızın uygulamasına girin ve QR Kod ile para çekme seçeneğini seçin çekeceğiniz tutarı yazın ve onaylayın, tabi bu arada ATM den bankalara göre farklı olabilir direk giriş tuşuna başın >(kartsız) para çekme>QR Kod İle Para Çekme>  işlem basamaklarını tamamlayın. Bu esnada ATM ekranına bir kod gelecek ve onu telefonunuzun kamerasına okutun işte bu kadar paranız elinizde.

Yine bir diğer yöntem ise Cep Telefonuna Para Gönderme seçeneği yani Cebe Havale bu uygulama için ister mobil bankacılık ister İnternet Bankacılığından yani masa üstü bilgisayardan gönderebilirsiniz. Bu hizmeti veren bankalar İş Bankası, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Denizbank, TEB, İNG Bank ve Akbank cebe para gönderme olanağı vermektedir.

Cebe havale üst limiti Bin TL dir. Göndermek için örneğin eşinizin veya arkadaşınızın yada kendi telefon numarasına gönderebilirsiniz. Garanti Bankası gariç diğer Bankalar Alıcı için TC Kimlik numarası isterler. İnternet Bankacılığına girdiniz havale işlemleri veya para gönderme menüsünden cebe havale kısmından girin örneğin eşinize yollayın eşinizin TC sini girin ardından telefon numarasını ve tutarı girin onaylayın eşinizin telefonuna bir adet şifre gelecektir. Bankanın ATM sine gidin Giriş tuşuna basın cep havale, cebe havale, para çekme gibi bankalara göre değişiklik gösterse de mantık aynıdır. Eşinizin TC sini Telefon nosunu ve gönderdiğiniz tutarı girin….  İşte bu kadar.

Ancak kartsız para çekmek için en temel unsur İnternet Bankacılığı şifrenizin olması, yok ise bankanızın iletişim hattını arayın ve şifrenizi alın perişan olmayın.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top