Ana sayfa Banka Haber Aselsan Hissesi Ne Olur 2017

Aselsan Hissesi Ne Olur 2017

0
Aselsan Hissesi Ne Olur 2017
aselsan hisse yorumu

Borsadan para kazanmak isteyenler öncelikle sabırlı olmak zorundadır. Bugün sizlere orta ve uzun vade için Aselsan hissesi hakkında bilgiler sunacağız. 2017 yılını geçeli 3 ay oluyor ve 3 ay öncesine baktığımızda Aselsan, 12 li seviyelerden şuanda 17 li seviyelere kadar ilerledi.

ASELSAN Kısa Ve Orta Vadeli Teknik Analizi

Ülkenin silah sanayisi denilince akla gelen ASELSAN, bist 100’de ASELS kodu ile karşımıza çıkıyor. Bugün bu hisseyi almak istediğinizde 17.03.2017 için 1 lot için 17.35 lira ödemeniz gerekiyor. Yani 1000 lot için 17.350 lira cebinizden çıkacak tabi buna banka komisyonları da ekleneceğini unutmayalım.

Aselsan için orta ve uzun vadeli düşünmenizi öneriyorum. Yani bugün hisseyi aldım yarın 50 lira olsun dememelisiniz. Zira borsadan para kazananların çoğunluğu profesyonel olup, almış olduğu hisselerine asla her gün bakmazlar ekrana. Ani bir haber gelince önceden danışmanları tarafından haberdar edildiği anlarda bakmaktadırlar. Biz bunlara para babaları demekteyiz. Bir hisse alıyorsanız kesinlikle orta vade dediğimiz en az 2/3 yıl ve uzun vade denilen 5 yıl dan aşağı güvendiğiniz hisselerden almanızı öneriyoruz.

Aselsan Hissesi Ne Olur 2017

Aselsan için destek seviyeleri 15,85 – 14,25 TL aralığında olup, 17 üzerinde ise pozitif ivme sergileyebilir. Şirketin genel kurulundan haberler ayrıca takip edilmelidir. Buna ek olarak 17 altında kalırsa ise yükselmesi gereken trend bozulabilir.

Aselsan bildiğiniz gibi Türkiye için ne kadar önemli ise dünya ülkeleri içinde yapılan anlaşmalar açısından oldukça önemlidir. Bir dip not daha yazmak istersek yapılan anlaşmalara göre hisse, o gün yükseliş göstermiyor. Yani bugün 100 milyon dolarlık anlaşma yapsa dahi o gün sıçrama yaşanmıyor bu hissede gariptir ama analizlerde hep bu şekilde oluyor. Dediğimiz gibi bu hisse orta ve uzun vadeli bir hisse…

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin