Ana sayfa Banka Haber Aselsan 3 Aylık Teknik Analiz

Aselsan 3 Aylık Teknik Analiz

0
Aselsan 3 Aylık Teknik Analiz
aselsan teknik analiz

Aselsan (ASELS) kısa ve orta vadeli olarak 3 aylık teknik analiz konumuzda destek ve dirençler baz alınarak hisseyi ele almak istedik. Daha önceki konumuz olan Aselsan hissesi ne olur 2017 başlığını okumuş iseniz bu ana kadar kar elde ettiğinizi görmüş olursunuz !

Aselsan hissesi teknik analizlerine geçmeden önce nisan 2017 sonlarına doğru yapılan analizlerde; 21 üstü kapanışlarda dirençlerin hedefleri 22 üzeri olduğu belirtilmiştir. Buna istinaden mayıs ortalarında ana hedef rakamlarını hızla aşan aselsan hissesi, 22,54 e kadar tırmanarak yatırımcılarının yüzünü güldürmeyi başarmıştır. Bildiğiniz gibi bir hisse daima yükselemez veya düşemez. Belirli ivme hareketlerinden sonra dinlenmeye çekilir ve sesi soluğu kesilinceye kadar böyle gider. Yani hisse bir ay boyunca pozitif ivme hareketi göstermiş ise önümüzdeki 1 ayda dinlenmeye hatta düzeltmeye meğil olabilir.

3 aylık Aselsan teknik analizlerinde hissenin ana direnç noktalarının 22,35 olduğu görülüyor. Yani düzeltmelerin var olacağını şimdiden söyleyebiliriz. Hali ile son günlerde aselsan hissesinde 21.00 li seviyelere görmekteyiz. Teknik analizine bakıldığında 20,94 noktasına çok dikkat edilmelidir. Zira bu seviye üstünde kalamaz ise aşağıya doğru yönünü hızla çekebilir.  20,70 ve 19,92 desteklerini bir kenara not etmenizde fayda var. Eğer ki 22,50 üzerinde tutunabilirse orta vade de hedefiniz 23 lü seviyeler olmalı.

DİPNOT: Her hisse yerine güven duyduğunuz ve dış dünya ile sürekli iletişim halinde (antlaşmalar) olan şirketlere yönelmeniz önerilir. Aselsan bir dünya şirketi gibi düşünülebilir zira Türkiye’nin güven veren teknoloji faaliyetlerini Türksilahlı kuvvetlerine her türlü desteğini sunan öncü şirket. Bu hisseye girerken kesinlikle uzun vadeli düşünmeniz önerilir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin