Ana sayfa Banka Haber ASELS Teknik Görünüm Ağustos 2017

ASELS Teknik Görünüm Ağustos 2017

0
ASELS Teknik Görünüm Ağustos 2017
aselsan

Aselsan (ASELS) teknik görünüm köşemizde ağustos 2017 ayı için çıkardığımız net bilgileri görebilirsiniz. Bu sayede orta ve uzun vadede hissenin rotasını değerlendirmek istedik.

Aselsan Hissesi Yorumları

ASELSAN için en son 23.06.2017 tarihinde 22,02 TL iken yaptığımız teknik çalışmamızda 26,50 TL hedefimiz olduğunu belirtmiştik ki bu hedef bugün 26,96 TL ile görüldü.
Normal koşullarda ekstra bir haber akışı olmadıkça teknik hedef gerçekleştiğinde düzeltme beklenir.
Bu düzeltme yatay dalgalanma veya aşağı yönlü de olabilir, buna piyasa karar verecek.
Güncel değerle 27,00 TL üzerinde kalıcı kapanışlar yapmadıkça yeni bir trendden söz edemeyiz, düzeltme / dinlenme beklenir. 26,56 TL altında kısa vadeli yükselen trend bozulur, negatif görünüme geçer hisse. Özetle bu kritik süreçte her yatırımcı kararını kendi vermeli, bize ancak teknik durumu tespit etmek düşer. Kararınızı kendiniz verin ki sorumluluğu başkasında aramayın.
Her şey gönlünüzce olsun.

Hisse son 2 aydır oldukça rağbet görmekle beraber gelen kar satışları sonrasında biraz düzeltme sinyali verdi gibi. Söz konusu geri çekilmeler gün içinde %2 kayıpla görülse de, henüz bilançosunun KAP’a verilmediğini belirtelim. 12.08 tarihi itibari ile kap’a yansımayan bilançonun bir önceki hedefini katlaması söz konusu olduğunda hissenin kısa ve orta vade için beklentilerin üzerinde ivme kazanması muhtemel. Bununla beraber hissede fark edilen diğer bir detay ise, olumlu haber akışında bir ivme kazanmaması. Yükseldikten sonra biraz geri çekilmelerin yaşanmasına bağlı olarak hızla yükseliş meğilini göstermesi, hissenin önünü daha da açmakta.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin