Ana sayfa Evde Bakım Parası Aralık 2017 Evde Bakım Parası Ne Zaman Yatacak?

Aralık 2017 Evde Bakım Parası Ne Zaman Yatacak?

0
Aralık 2017 Evde Bakım Parası Ne Zaman Yatacak?
evde bakım parası 2018

Engelli akrabalarına bakan bakıcıların, aralık 2017 evde bakım parası ne zaman yatacak sorularının yanıtlarını merak etmektedir. 2017 aralık ayı bakım maaşı edinilen net bilgilere göre Bakanlık iletişim kanalları ve Ziraat bankası iletişim destek hattı sayesinde net tarihlerin ne zaman yatırılacağını çoğu illerin temsilcileri sayesinde öğrenmiş olduk.

Aralık 2017 evde bakım parası miktarı : 1027 TL

Evde bakım maaşı almak i.in belirli şartları sağlamanız gerekiyor. Bunlara baktığımızda en önemlisi ağır engelli raporuna sahip olan bir engelli yakını olmanız şart. Bu rapor dahilinde diğer şartlara bakarsak, hane gelirinin toplam tutarının geçim miktarının altında kalması gerekiyor. Ayrıca bakım parası alacak kişi maksimum 2 farklı kişiden bakım aylığı alabilir. Ağır engelli raporu ise %50 ve üzeri olması gerekmektedir. Başvurular için illerde bulunan Aile Sosyal Politikalar Bakanlığına şahsen yapılmaktadır. Bazı durumlarda ilçe kaymakamlıkları da devreye girerek, ilçe sosyal hizmetlere emir vererek oradan da bağlatma şansınız var.

Aralık 2017 Evde Bakım Parası Ne Zaman Yatıyor?

İki farklı yerden bilgi aldığımızı belirtelim. Öncelikle Ziraat bankası departmanları ile temas kurduğumuzda bakım maaşlarının aralık 2017 ayı için ödeme tarihlerinin 8 aralık 2017 de başlanacağı belirtildi. Tüm ödemelerin ise 25 aralık 2017 tarihine kadar tamamlanacağı belirtildi. Diğer bilgi aldığımız yer ise Aile ve sosyal politikalar bakanlığı zira buradan aldığımız bilgiler neticesinde ödemelerin 11 aralık 2017 de başlanacağı ve bu ödemelerin 24 aralık 2017 de bitmesi beklenmektedir. Ödeneklerin aralık 2017 ayının ilk haftasında tüm illere dağıtılacağını ve kurumdaki personellerin araştırmalarının tamamlanması dahilinde erken ödeme olabileceğini bilgisi geldi. Yani kurumdaki memurların ne kadar hızlı olması demek maaşların o ilde erken ödeneceği anlamına gelmekte!

Bakıcılara Masrafsız Kredi Kartı

Gelir belgesi olmadığı için kredi kartı alamayacağı düşünülen öğrenciler için şuan birçok banka tarafından kredi kartı hizmeti sunulmaktadır. Öğrenciler için avantajlı kredi kartı konusunda bilgi vermeden önce, hangi bankaların öğrenciler için kredi kartı hizmeti sunduğunu ele alalım. TEB bankasını duymayan yoktur sanırım zira Türkiye Ekonomi Bankası olarak hizmet veren TEB kredi kartlarından en önemlisi cepteteb olduğunu görebiliriz. Yapılan harcamalara ek olarak fatura talimatlarına 50 TL, harcama sözüne 2000 TL ye kadar bonus verilmektedir. Ayrıca anlaşmalı alışveriş sitelerinden yapılan harcamalara +9 taksit yapma imkanı da cabası. Masrafsız olmasının yanı sıra müşteri hizmetlerine hızlıca bağlanabilirsiniz. Bunun için teb direk bağlanma konusuna bakabilirsiniz.

  1. Türkiye İş Bankası – İş’te Üniversiteli Kredi Kartı
  2. QNB Finansbank – Go Kredi Kartı
  3. Garanti Bankası – Bonus Genç Kredi Kartı
  4. Akbank – Exi26 Kredi Kartı
  5. Yapı Kredi Bankası – Play Kart
  6. Vakıfbank – LikeCard
  7. Ziraat Bankası – Genç Kart

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin