Ana sayfa Banka Haber Aracın Tamamına Kredi Veren Bankalar 2017

Aracın Tamamına Kredi Veren Bankalar 2017

0
Aracın Tamamına Kredi Veren Bankalar 2017
aracın tamamına kredi verenler

Araç almak isteyen bireyler yeterli miktarı bulamadıklarında, bankalardan aracın tamamına kredi veren bankaları araştırmaları önerilir. 2017 araç kredisi veren bankalar genelde aracın durumuna yani sıfır veya ikinci el olma durumuna göre kredi başvurusunu değerlendirmektedir.

Tüketiciler almak istedikleri taşıt ister ikinci el olsun ister sıfır kilometrede olsun, aracın bedelinin tamamına yani %100’üne kredi veren bankalar olup olmadığını araştırırlar. Yazımızda bankaların araç bedelinin tamamına hangi koşullar çerçevesinde kredi sağladıklarını inceleyeceğiz.

Araç Bedelinin Tamamına Kredi Sağlayan Bankalar

Araç kredileri, genel olarak bakıldığı zaman tüketicinin almak istediği araca %75 oranda verilir. Bu durumda, araç almak isteyen müşteriler, almak istedikleri araç bedelinde geriye kalan %25’lik oranı peşinat göstererek tamamlamaları gerekiyor. Fakat bazı bankalar ve firmalar, müşterinin almayı düşündüğü araç bedelinin tamamına kredi sağlarlar. Bu krediyle müşteriler de almak istedikleri arabaya peşin para ödemeden sahip olabilirler.

Birçok banka zaten müşterilerine %75 oranında araç kredisi imkanı sunarlar. Müşteriler isterse anlaşmalı otomobil firmalarının satışa çıkardıkları araçları bu bankalar aracılığıyla aracın tamamına kredi çekerek sahip olabilirler. Bir diğer seçenek olarak da bankanın sunduğu araç kredisine ek olarak kalan %25’lik kısmın ihtiyaç kredisi çekilerek tamamlanması olacaktır. Araç ipotek edileceğinden ihtiyaç kredisi çekme işleminden müşteriler kolaylıkla faydalanabilirler.

Araç Bedelinin Tamamına Kredi Veren Firmalar

Otomobil firmalarının pek çoğu, araç satışı yapabilmek için, müşterilerin ihtiyacı olan kredilere anlaşmalı bazı kurumlar aracılığıyla finansman sağlarlar. Bazı firmalarsa, kendi bünyelerinde kurdukları finansman kuruluşlarıyla araç kredilerini müşterilere sunarlar. Bazı otomobil firmalarının ise Türkiye’de hizmet veren bankalarla anlaşma sağlayarak, kampanyalı araç kredisini müşterilere sunarlar. Bu firmaların belli dönemlerde yaptıkları kampanyalarla faizsiz araç kredisi müşterilere sunulur.

Kredi Alabilmek İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

İster ikinci el ister sıfır araç olsun bankalar müşterilerden bazı belgeler talep ederler. Sıfır araç için aracın faturası, ikinci el araç için de aracın ruhsatı müşteriden talep edilecektir. İkinci el araçlardaki şartlar ise araç üzerinde ipotek veya vergi borcu bulunmaması ve yaşının en çok 6 olması gerekliliği bulunur. 72 aydan büyük araçlarda araç kredisi faiz oranları işletilmez.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin