Ana sayfa Banka Haber Aracın Hepsine (Tamamına) Kredi Veren Bankalar

Aracın Hepsine (Tamamına) Kredi Veren Bankalar

0
Aracın Hepsine (Tamamına) Kredi Veren Bankalar
taşıt kredisi

Araç alırken ödeyeceğiniz parayı bulmak için bankalara gidebilirsiniz. Bankalardan aracın tamamına veya hepsine kredi veren bankaların olduğunu öğrenince artık gönül rahatlığı ile beğendiğiniz bir aracı satın alabilir ve sürüş keyfini çıkartabilirsiniz. Bankalar bildiğiniz gibi aracın durumuna yani sıfır veya ikinci el olma durumuna yüzdelik dilime göre kredi vermektedir. Ancak çoğu vatandaş acaba satın alacağı aracın tamamına kredi veren bankaların hepsini hangileri olduğunu merak edebilir.

Aracın Hepsine Kredi

Sıfır ya da ikinci el araç satın almak için araştırma yapanların büyük bir kısmı, araçların yanı sıra bankalarda bulunan kredi faiz oranlarını da takip etmektedir. Çünkü yüksek tutarlar ile alınan araçlar için birçok kişinin birikimi bulunmamaktadır. Araba seçimi yapılırken özellikle ikinci el araçlarda, bankanın belirlediği model ve yaşın da taşınıyor olması gerekmektedir. Aracın tamamına kredi almak, sıfır araçlarda her ne kadar kolay olsa da, birçok banka ikinci el araçlar için toplam tutarın bir kısmına kredi vermektedir.

Eğer satın alınmak istenen aracın tamamına kredi almak istiyorsanız, belirli kriterleri tamamlamanız gerekmektedir. Bu şartlar ise şu şekildedir.

  • İkinci el araçlarda aracın 6 yaşından büyük olmaması gerekmektedir.
  • Kredi başvurusunda bulunan kişinin en az dört ay boyunca sigortalı olarak bir iş yerinde çalışıyor olması, çalıştığı yerden de maaş bordrosunu alabilmesi gerekmektedir.
  • Tüm kredi paketlerinde olduğu gibi banka sicili ve kredi notu değerlerinin de iyi durumda olması gerekmektedir.
  • Eğer kişilerin herhangi bir şirket veya resmi kurumdan gelirleri yoksa, bu durumda gelir elde ettikleri bir gayrimenkul ya da faiz olması gerekmektedir. Eğer yatırım hesabı varsa bunun resmi kanıtı, kira geliri varsa da adına kayıtlı mülkün tapusu bankaya sunulmalıdır.

Bu şartları tamamlayan kişiler istenen belgeler ile birlikte Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbankası’na başvuru yaparak, araç için gereken bedelin tamamı için kredi alabilirler. Sıfır ve ikinci el araçlar için farklı vade seçenekleri ve faiz oranları sunulacaktır.

Tamamına araç kredisi nasıl alınır?

Her yılın sonunda araçları çok uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Özellikle aralık ayında bir çok araç markası firma niteliğinde olanlar sıfır araçların değerini %20 düşürmektedir. Bunun nedeni araçların 1 yıl geride kalmasıdır. Ancak bunu da satın almadan önce bir yıl sonrasına çıkış yapabileceğini rica edin ki aracınız şimdiden aldığınızda 1 yıl yaşlanmasın.

Yukarıda bahsettiğiniz gibi aracın %100 ne yani tamamına kredi verebilen firmalar ve bankalar bulunuyor ! Artık ikinci el araç almak yerine aracın tamamına kredi veren sıfır araçlara göz atmanız daha da mantıklı olacaktır. Zira ikinci el araç almak istediğinizde bankalar bu araçlar için faiz oranları yüksek olan ihtiyaç kredisi tahsisi sunuyor. Yani bir nevi araç kredisi ancak faizleri yüksek bir kredi türüdür. Sıfır araçlar için kredi çekmek istediğinizde bankalar sıfır olan araç markalarından seçmenizi talep eder. Bu markalar ise Honda, toyota, hyundai, wolksvagen, ford, volvo, seat, mazda gibi büyük araç firmalarıdır. Ülkemizde bu araç markaları her yılın belirli aylarında kredi kampanyası düzenleyerek vatandaşlara araç sahibi olma fırsatını sunar.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin