Ana sayfa Kredi Kartları Apple Store Kredi Kartı Silme

Apple Store Kredi Kartı Silme

0
Apple Store Kredi Kartı Silme

Apple Store Kredi Kartı Silme

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte alışveriş dünyası da telefonlara ve bilgisayarlara taşındı. İnternet üzerinden her tür ihtiyacını ve eğlence araçlarını satın alabilen kişiler için Apple ürünleri de pek çok kolaylık sağlamaya devam ediyor. Apple ürünlerinden herhangi birini kullanan kişiler kredi kartı bilgilerini gerekli kısma kaydediyor ve bütün alışverişleri sırasında zahmete girmeden kullanabiliyor. Bu durum çoğu zaman kolaylık sağlasa da özellikle küçük çocuklarıyla beraber telefon kullanan anne babaları zor durumda bırakabiliyor veya kredi kartı bilgilerini değiştirmek isteyen kişiler apple store kredi kartı silme konusunda bilgi sahibi olmak istiyor.

Apple Store Kredi Kartı Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Apple ürünlerini kullanan pek çok kişi kredi kartı bilgilerini kaydettikten sonra Apple store üzerinden ücretli veya ücretsiz uygulamarı indirebiliyor, oyun, şarkı, kitap vs. satın alabiliyor. Uygulamalar veya ürünler yanlışlıkla alınabildiği gibi telefonu kullanana başka kişiler tarafından da bu işlem gerçekleştirilebiliyor. Apple store kredi kartı kaldırma işlemi ise oldukça basit ve kolay adımlarla halledilebiliyor.
iPhone marka telefona sahip olan kişiler, aşağıda listelenen adımları uygulayarak apple store kredi kartı silme işlemini yapabilirler.
• Telefonda; Ayarlar > iTunes ve Apple Store > Apple Kimliği işlemini gerçekleştirdikten sonra,
• Apple Kimliğimi Göster işlemi seçilir
• Son adımda, Apple store parolası girilir ve Ödeme bilgilerinden ‘’Hiçbiri’’ seçeneği işaretlenir.
3 kolay ve basit adımla apple store kredi kartı silme işlemi tamamlanabilir. Dilerseniz tekrar aynı adımları takip ederek yeni kredi kartı bilgilerini girebilir, alışveriş yapmaya devam edebilirsiniz.

Itunes Üzerinden Kredi Kartı Silme İşlemi

Telefon üzerinden apple store kredi kartı silme işlemini yapamayan kişiler için itunes programından da yararlanabilir. İtunes uygulaması, iPhone kullanan birçok kişinin bilgisayarında bulunan güncelleme, yedekleme gibi işlemlerin yapıldığı kullanışlı bir sistemdir. İtunes’e kullanıcı adı ve parola ile giriş yapıldıktan sonra Hesap Bilgileri kısmından Ödeme Türü kısmına geçilir ve yine ‘’Hiçbiri’’ işaretlenir. Apple store kredi kartı kaldırma işlemi için bilgisayarınızı veya telefonunuzu kullanabilirsiniz. Bu işlemlerden sonra uygulama satın alma ve uygulama içi satın alma işlemi bu telefonlardan kredi kartı bilgileri kayıt edilene kadar yapılmayacaktır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin