Ana sayfa Banka Haber Aöf Ödemeleri Hangi Bankalardan Yapılıyor?

Aöf Ödemeleri Hangi Bankalardan Yapılıyor?

0
Aöf Ödemeleri Hangi Bankalardan Yapılıyor?
aöf kayıt yenileme

AÖF (Açık Öğretim Fakültesi) okuyanlar ve mezun durumda olanlar, jayıt veya sınav paralarını hangi bankalardan yapılacağını merak edebilir. Aöf ödemeleri hangi banka, konusunda aşağıdaki bilgiler sizlere fazlası ile yardımcı olacaktır. Bu sayede edineceğiniz bilgiler neticesine göre bankalardan sıra beklemeden ve zaman harcamadan işlemlerinizi anında yapabileceksiniz. Bir çok kişinin aklında ise aöf ödemeleri hangi banka, aöf ödemeleri hangi bankadan, aöf ödemeleri nasıl yapılır, aöf ödemeleri ne zaman şeklinde sorular geliyor. İşte yanıtlar…

Aöf Kayıt Yenileme Ücretleri

2017/2018 yıllarını kapsayacak kayıt yenileme ücretleri ile aöf’de okuyan öğrencilerin ödemeleri hangi bankaya yapacakları merak konusu. 2017 yılının aöf kayıt yenileme ve harç ücretleri banka işlemlerinin değişmesi ile farklı bankaya kaydı. Bu nedenle aöf ödemeleri hangi banka sorusu akıllarda. Aöf kayıt ücretlerinin yatırılacağı banka ; Ziraat bankası olup diğer detaylara dikkat etmenizde fayda olacaktır.

AÖF resmi olarak şu açıklamayı yapmıştır ; Ders seçimi işlemini yapan öğrenciler 2017-2018 Öğretim Yılı Güz Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil bankacılık veya İnternet bankacılığından gerçekleştirebilirler. Kayıt yenileme tarihinin son günü olan 06 Ekim 2017 tarihinde İnternet, ATM ve Mobil bankacılığından saat 23:30’a kadar ödeme yapılabilecektir. Ancak, kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartıyla ödeme yapılamayacaktır.

Öğrenciler ödeme yaptıktan sonra aldıkları belgenin, 2017-2018 Öğretim Yılı Güz Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidir.

Sadece eski borcunu ödeyen, ancak 2017-2018 Öğretim Yılı Güz Dönemi ders seçimi işlemine göre belirlenen kayıt yenileme bedelini ödemeyen öğrencilerin kayıtları yenilenmez.

Aöf Ödemeleri Hangi Bankalarda

Yukarıda bahsettiğimiz gibi aöf harç ve kayıt işlemleri için kullanacağınız banka sadece Ziraat bankasıdır. Ödemelerinizi ziraat bankası atmlerinden TC numarası girerek de yapabileceğiniz gibi ziraat bankası en yakın şubesine giderek de yapacağınızı belirtelim. Ziraat bankası ile aöf öğrencileri arasında öğrencilik hayatı boyunca süreklilik söz konusu olacağı için kesinlikle bir adet ziraat bankası kredi kartı almanızda fayda olacaktır. Kredi kartı alan öğrenciler, okul hayatında ihtiyacı olan nakit parayı nakit avans ile çekebileceği gibi taksitli bir şekilde kredi dahi alabiliyor.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin