Ana sayfa Kredi Kartları AÖF Kredi Kartı ile Harç Ödeme

AÖF Kredi Kartı ile Harç Ödeme

0
AÖF Kredi Kartı ile Harç Ödeme

AÖF Kredi Kartı İle Harç Ödeme

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi ülkemizde uzaktan eğitim sağlayan köklü fakültelerden biridir. Açık Öğretim Fakültesi ile pek çok kişi okula gitmeden internet ve kitaplar üzerinden eğitimini tamamlayabilir, sınavlar ise her öğrencinin bulunduğu şehir ve ilçede belirlenen okullarda yapılmaktadır. Açık Öğretim Fakültesi, yeni kayıt yaptıran öğrencilerden ve eğitimine devam eden öğrencilerden bahar ve güz dönemlerinde kayıt yenileme işleminin yapılmasını istemektedir. Kayıt yenileme işlemleri sırasında ders seçimi yapılırken belirlenen harç miktarı da ödenebilir. AÖF Kredi kartı ile harç ödeme işlemi öğrencilere büyük kolaylık ve avantaj sağlamaktadır. AÖF öğrencileri kayıt yenileme işlemlerini internet üzerinden yapabilir ve ders kitaplarını bulundukları şehirlerde belirlenen adreslerden temin edebilir.

AÖF Kredi Kartı İle Harç Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır?

AÖF öğrencileri kayıt yenileme ve harç ödeme işlemleri için okulun internet sitesini yakından takip ediyor ve belirtilen tarihlerde kredi kartı ile harç ödeme işlemini gerçekleştirebiliyor.
AÖF internet sitesine giriş yapan öğrenciler kayıt yenileme seçeneğini işaretleyerek istenilen dersi seçiyor ve belirtilen harç ödemesini yapabiliyor. AÖF Kredi kartı ile harç ödeme işlemi internet veya telefon bankacılığı üzerinden yapılabiliyor. Öğrenciler için iki farklı seçenek bulunuyor; Ziraat Bankası telefon veya internet bankacılığı işlemi yapmak isteyen öğrenciler Kredi Kartı İle Harç Ödeme işaretini seçebilir; Açık Öğretim Fakültesinin internet adresi üzerinden Kayıt Yenileme sayfasına girilir ve ders seçimi yapıldıktan sonra AÖF Kredi kartı harç ödeme işaretlenir, kredi kartı bilgileri girildikten sonra harç ödeme işlemi sonlanır.

AÖF Kredi Kartı ile Harç Ödemesi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Açık Öğretim Fakültesinde okuyan öğrenciler her sınıf ve dönem için ayrı ders seçimi yapmaktadır, bu ders seçimleri fakültenin belirlediği zorunlu ve isteğe bağlı derslerden oluşmaktadır. Belirlenen tarihlerde ders seçim işlemini yapmayan ancak AÖF Kredi kartı ile harç ödeme işlemini gerçekleştiren kişiler fakültenin belirlediği dersleri kabul etmiş sayılır ve ders seçim işlemini tekrar yapamaz. Dolayısıyla kredi kartı ile harç ödemeden önce almak istenen dersler seçilmeli ve en son AÖF Kredi kartı ile harç ödeme işlemi gerçekleştirilmelidir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin