Ana sayfa Banka Haber Anında Kredi Alabilmek İçin Kredi Notum Kaç Olmalı?

Anında Kredi Alabilmek İçin Kredi Notum Kaç Olmalı?

0
Anında Kredi Alabilmek İçin Kredi Notum Kaç Olmalı?
anında kredi başvurusu

Bankaların yeni kredi kampanyalarından bir tanesi olan anında kredi başvurusu ile anlık olarak kredi başvurusu yaptığınızda kredi notuna göre kredi çekebilirsiniz. Bunlara ek olarak kredi başvurunuz onaylandığında para banka hesabınızda anında geçiyor ve miktar olarak 15 bin TL’ye kadar kredi tutarını kullanabilirsiniz. Ancak dikkat ederseniz bankalar kredi onayı için şahıslardan genelde kredi notuna bakarak onayını veriyor. Anında veya hemen kredi başvurularında kredi notunuz yeterli ise bankaların sizlere bakış açısı genelde olumlu olacağından kredi onayını hızla vermektedir.

Kredi notu kaç olmalı?

Kredi notu diğer adı ile kredibilite bankaların esas aldıkları ilk etken olarak karşımıza çıkıyor. Buna ek olarak şahısların kredi notu kadar maaş bilgisi de esas alınan etkenlerden bazılarıdır. Kredi çekmeniz için öncelikle banka kredi skoruna baktığı için kredi notuna değer veren (kredi puanı yüksek) kişilerin başvurularını onaylamaktadır. Bu nedenle kredi notu fazlası ile önem verilmesi gereken önemli bir durumdur.

Kolay kredi veren bankalara baktığımızda genelde kredi skoruna göre hareket ettiklerini ve notun ne kadar yüksek olması sonucuna bağlı olarak daha fazla tutarı onayladıklarını görüyoruz. Hemen kredi almanız için başvuruların online olarak yapılması söz konusu. Bankaların internet bankacılığı üzerinden yapılan başvurularda, anında kredi başvuru linkine tıklayarak onay alıp almayacağınızı sorgulayabilirsiniz. Başvurular ücretsiz olup masraf olarak sadece sigorta ücreti kesilmektedir. Dilerseniz başvurularınızı bankanın atmlerinden hatta bankacılık iletişim kanallarından da müşteri numaranızı vererek de yapılabilir.

Anında Kredi Alabilmek İçin Kredi Notum Kaç Olmalı?

Kredi notu ülkemizde 0 ile 1900 puan aralığında olup, renk tonlarına göre de sınıflandırılabilir. Kırmızı rengi olanlar genelde kredi alamazken, yeşil veya sarı renkte olanların kredi alma şansı diğer renklere göre daha fazladır. Bu nedenle aşağıdaki çizelge puanlama açısından sizlere faydalı olacaktır.

Kredi Notu Aralığı Risk Grubu Kredi Kullanma İhtimali
1-699 En Riskli Çok Düşük
700-1099 Orta Riskli Düşük
1100-1499 Az Riskli Gelire Bağlı
1500-1699 İyi Yüksek
1700-1900 Çok İyi Çok Yüksek

Görüldüğü üzere puanı 1700 ve üzeri olanların kredi onayında hemen onay veya hızlı kredi başvuruları anında yapılmaktadır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin