Ana sayfa Kredi Kartları Altına Taksit Yapan Kredi Kartları Hangileri?

Altına Taksit Yapan Kredi Kartları Hangileri?

0
Altına Taksit Yapan Kredi Kartları Hangileri?
kart ile altın almak

Kredi kartları hemen her bireyde bulunmakla beraber, şahıslar bu ürünü yatırım araçlarında kullanabilir. Özellikle altına taksit yapan kredi kartları, yatırımcı bireylerin en fazla merak ettiği konular arasında. Hem yatırım hem de ödeme konusunda kredi kartlarının bu özelliği oldukça faydalıdır diyebiliriz. Ancak her kredi kartı, altın alışverişine ne yazık ki taksit yapmamakla beraber tek çekim olarak hesap özetine yansıtmaktadır.

Kredi Kartı İle Altın Alımında Komisyon

Yatırım yapmak sanıldığı kadar zor olmamakla beraber, sabırlı olan bireyler daima kazanmıştır altına yatırım yaparak. Bu yatırım sonucunda beklentilere paralel olarak altın sürekli artış göstermiştir. Her ne kadar medyada altın rezervleri bitecek denilse de, rezervi biten bir ürünün daha değerli olacağını kesin olarak söylemek mümkündür. Bu nedenle orta ve uzun vadede hangi ürüne yatırım yapabilirim, sorusunun yanıtı altın olduğu belirtilmektedir. Ekonomistlerin neredeyse tamamına yakının ön gördüğü yatırım araçlarından bir tanesidir altın almak.

Güvenli liman konusunda yatırım araçları içinde önemli bir yere sahip olan altın, yatırımcısını her yıl sevindirdiğini söylemek mümkün.

altin yatirimi - Altına Taksit Yapan Kredi Kartları Hangileri?
altın güvenli midir

Yukarıdaki grafiğe baktığımızda uzun vadede (4 yıl) içerisinde 2013 yılında bireyler yatırımı altın olarak yapmış iseler gramı 84 liradan almışlardı. Günümüzde 2017 yılında ise altının gramı ta 160 lira olmakta yani değerini neredeyse 2 kat artırmış durumunda. 1 kg altın alan şahıslar 2013 yılında aldıklarını düşünürsek; 2017 yılında o değerini kat ve kat çıkardığını ispatlar niteliktedir.

Bildiğiniz gibi kredi kartına taksit sınırlandırılması getirilmiştir. Ancak zamanla bu yasak, yoğun talep karşısında kaldırılmış ve 4 taksite kadar sınırlanmıştı.

Altına Taksit Yapılır Mı?

Sizlere sevindirici haberimiz var zira kredi kartı ile altın alışverişlerinizde taksit yapma şansı bulunmakta. Ancak internet alışveriş sitelerinde şuan için taksit yapan bir site olmamakta. Bunu taksitli bir şekilde almak isteyenler en yakın kuyumcuya gitmeleri ve sormaları gerekiyor. Ancak her pos cihazında bildiğiniz gibi taksit yapma şansı yok. Farz edelim ki kullandığınız kredi kartı teb yani türkiye ekonomi bankası kredi kartından bir tanesi (cepteteb) olsun. Gittiğiniz kuyumcunun pos cihazı markasını sormanız gerekiyor eğer ki sizin kullandığınız kartın bankası ile çalışıyor ise yani kuyumcunun pos cihazı türkiye ekonomi bankası ise rahatlıkla taksit yapılabilir. Ancak kuyumcuların tamamı kredi kartı ile alışverişlerde biraz komisyon koyabilir. Nedenini sorduğunuzda masraflarının çok olduğunu beyan ederler. Ama sizlerin işine gelecek ise bu düşük komisyonları görmezden gelebilirsiniz.

Altını taksitle almanın bir diğer yolu da farklı bankaların kredi kartlarını kullanırken, mesaj ile sizlere bu harcamayı şu kadar faiz oranı dahilinde öteleme yapacağınızı belirten smsler alabilirsiniz. 1 ay erteleme veya taksit yaz XXXX rakamına gönder misali. Bu şekilde pos cihazı desteklemese dahi harcadığınız tutara karşılık kredi kartı ile taksite bölebilirsiniz.

Kredi Kartına Taksitle Altın

Sanal mağazalara baktığımızda çok yakında bir kaç bankanın altın alımlarını internet üzerinden çeyrek, gram altın veya külçe bazında satışa çıkarması bekleniyor. Özellikle kuveyt türk gibi önemli banka, altın yatırımı konusunda oldukça başarılı işlere adım attığını görüyoruz. Bunlara ek olarak denizbank altın günlerinde de kredi kartı dahilinde alım yapılabilir.

Bankaların hemen hepsi 2018 yılından itibaren kredi kartı ile altına taksit yapılacağını duyurdu. Bu nedenle medya veya haberlerde artık kredi kartına taksitle altın satın alacağınızı şimdiden söyleyebiliriz.

 

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin