Ana sayfa Altın Altın Saklama Şekilleri nelerdir?

Altın Saklama Şekilleri nelerdir?

0
Altın Saklama Şekilleri nelerdir?

Altın Saklama Şekilleri nelerdir? Altın Kasası Nedir? Banka Kasa Kiralama? Altınlarımızı nasıl Güvenle Saklarız? Ülkemizin son 20 yıllık ekonomi hayatına göz attığımız zaman, bu uzun zaman diliminde en çok kazandıran yatırım aracının her zaman için altın olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Özelliklede son yıllarda yaptığı ani yükselişler altının yatırım aracı olarak cazibesini oldukça arttıran faktörlerin başında gelmektedir. Altın yatırımcılarının altınlarını saklama koşulları da tabi ki seneler içinde değişiklikler kaydetmiştir.

Altın saklama şekilleri nelerdir?

İlk saklama şeklimiz olan yastık altı saklamalar, yani evde altın saklama devri yüksek oranda azalsa da daha tam olarak o devir kapandı diyememekteyiz. Çünkü halen daha evinde altın saklayan veya sokaklarda çalınma riskini göze alarak üzerinde altın taşıyan kişiler bulunmaktadır. Fakat akıllı yatırımcılar bu yolu kesinlikle tercih etmemekte ve bankalardan faydalanarak altınlarını koruma altına almaktadırlar. Altın kasası kiralama, Altın fonlarına yatırma, Mevduatlı veya Mevduatsız altın hesapları açtırma. Bunların hepsi altını değerlendirmek için başvurabileceğiniz yollardandır.

Altın Kasası Nedir?

Bu bankaların altın sahiplerine sunmuş olduğu özel bir hizmettir. Bu hizmet karşılığında belli bir miktar para ödenmekte ve istediğiniz kadar sürede altınlarınızı bu kasa da saklama imkanı bulmaktasınız. Ziynet eşyalarından vazgeçemeyen kişiler için onları en iyi koruma yolu bu şekilde kasa kiralamaktır.

Banka Kasası Kiralama Nasıl Olur?

Her hangi bir bankadan bir kasa talebinde bulunuyorsunuz. Burada ister bir belgenizi saklarsınız, isterseniz de özel bir eşyanızı. Bunun içinde bankaya bir miktar para ödemesi yapıyorsunuz. Bu tip kasa kiralamalarda aynı kasayı en fazla sizin belirleyeceğiniz 2 kişi daha kullanabilir. Yani toplamda 3 kişi kullanır. Senelik ödeyeceğiniz kira bedelinde belirleyici olan kasanın boyutudur. Kasanın boyutu büyüdükçe kira bedeli de yükselir. Bu tip banka kasalarını tüzel kişilerde kiralayabilirler.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin