Ana sayfa Banka Haber Altın Mevduat Hesabı Nedir, Getirisi Ne Kadar?

Altın Mevduat Hesabı Nedir, Getirisi Ne Kadar?

0
Altın Mevduat Hesabı Nedir, Getirisi Ne Kadar?
vadeli altın hesabı

Son yıllarda bankalar önemli yatırım aracı olan altın için vadeli altın mevduat hesabı açmaya başladı. Bu sayede müşterilerin vadeli altın hesabına altınını yatırması ile beraber süreç boyunca getiri vermektedir. Bir nevi vadeli hesap olarak düşünülebilir.

Vadeli Altın Hesabı Nedir?

Günümüzün en ideal ve garanti yatırımı olan Altın Hesabı banka nezdinde nasıl açılır bankada açılan mevduat hesapları altın olarak vadeli veya vadesiz nasıl açılır?

Neredeyse her bankada kullanımı mümkün olan bir hesap türü olan altın hesabı; genellikle altın üzerinden gerçekleştirilecek olan faaliyetleri güvenli kılmak adına tercih edilir. Altın hesabı kullanan müşteriler; vade veya faiz gibi sınırlamalara maruz kalmaksızın diledikleri zaman altın alım ve satım işlemi gerçekleştirebilmekteler. Güvenilir olmasının yanı sıra esnek hareket özgürlüğü sağlaması ile tercih edilirliğini sürekli olarak arttıran bir seçenektir.

Altın Mevduat Hesabı

Uzun vadeli yatırımlar açısından oldukça sık tercih edilen güvenilir bir yatırım aracıdır. Bilhassa Türk yatırımcıların revaçla tercih ettikleri Altın Mevduat Hesabı;  altın birikimlerine faiz eklenebilmekte olan bir hesap türüdür. Altın mevduat hesabı açabilmek için; hesabınıza minimum 50 gram altın yatırmanız gerekmektedir. Altın mevduat hesabı ile altın endeksli olarak mevcut paranız değer grafiği çizer. Altınınız kazandırmaya devam ederken, aynı zamanda kaybolma ve çalınma gibi güvenlik problemleri minimalize edilmiş olur.

Altın Mevduat Hesabının Ayrıcalıkları

  • Altın mevduat hesabı kullanıcılarına; oldukça düşük gramaj değerleri üzerin alım ve satım gibi işlemleri gerçekleştirebilmelerine olanak tanır.
  • Herhangi bir banka şubesi üzerinden altın hesabı açıldıktan sonra; yatım ve diğer bankacılık işlemleri, internet ve telefon bankacılığı üzerinden kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bu tür işlemlerin gerçekleştirimi 24 saat boyunca sağlanabiliyor.
  • Gerçekleşmekte olan işlemler online olarak sağlandığı için; hesaba dâhil edilen altınlarda; ayar, gramaj ya da hasar gibi herhangi bir hatalı durum söz konusu değildir.
  • Değişen uygulanım metotları ile altın bozmada zarar ettirici bir etken olan işçilik; altın hesabı sayesinde ortadan kalkar.
  • Altın hesapları mevcut altın birikiminizi değerlendirmek için şüphesiz ki tercih edebileceğiniz en güvenilir sahadır. Zira bu sayede altınınızı çalınma, kaybolma veya herhangi bir olumsuz etmene karşı sigorta kapsamı ile koruma altına almış olursunuz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin