Ana sayfa İhtiyaç Kredileri Alternatif Bank Kredi Hesaplama (ABank)

Alternatif Bank Kredi Hesaplama (ABank)

0
Alternatif Bank Kredi Hesaplama (ABank)
bankatik.net

Alternatif Bank’ı duymuşsunuzdur. Bu banka yeni çıkmasına rağmen 10 yıldır rövanşta ve lider bankalardan sayılmaktadır.

Çünkü hizmet anlayışını son derece değiştiren kredi ve mevduat olayını ciddiye alan bankalardandır. Bazı bankalar kredi kartı işini önemserken Alternatif Bank sadece kredi ve mevduat olayını ciddiye almaktadır. Nedeni ise Alternatif Bank kredi ve mevduat işinde yeni bir çığır açmak ve yeni gelişen bankacılık sistemini ülkemizde aşılamaktadır. Baktığınız zaman her yerde banka şubesi olduğundan yeni bankacılık sistemiyle ilgili her türlü bilgi alabilirsiniz.

Fakat kredi ve mevduat hesaplaması nasıl olur neye göre ne fiyat çekilir taksit olayı nedir falan derken bunları size anlatacağız istediğiniz gibi kendiniz de hesaplayabilir yada kendinize uygun kredi hesapları seçebilirsiniz.

İlk olarak 5.000 Türk lirası üzerinden gideceğiniz.Baktığınız üzere 5.000 TL kredinize 6 ay vadeyle ödediğiniz zaman 300 TL küsuratında bir faiz ödersiniz.Baktığınız üzere Alternatif Bank faiz oranları diğer bankalardan farklıdır.

Bu faiz oranı %1.43 oranındadır. Bunun nedeni hiçbir dosya masrafı gibi ek masraf yoktur.Bu yüzden faiz oranı diğer bankalara göre bir tık yüksektir.Bu firmada vade arttıkça faiz oranı artmamaktadır. Sadece vadeye oranlı olarak ödediğiniz faiz artmaktadır. Fakat bu vadeyi 12 aya çıkarttığınız da 500 TL ile 600 Türk lirası arasında bir faiz oranı ile karşılaşırsınız.Baktığınızda size çok gülünç bir şekilde fiyat gelse de aslında faiz oranı yüksek gözükse de diğer bankalara göre ihtiyaç kredilerinde fazla faiz almamaktadırlar.

Bu vadeyi 18 aya çektiğinizde karşılaşacağınız tablo vadeyle orantılı faiz kavramını gösterecektir. 850-1000 TL arası bir faiz çıkmaktadır.Yani bu demek oluyor ki aldığınız miktarın üzerine bu kadar para ödeyerek geri ödeyeceksiniz. Fakat aylık taksitler sizi zorlayacak şekilde olacaksa bu vadeyi siz yükseltebilirsiniz.

Fakat vadeniz ne kadar çoğalırsa onaylanma şansı o kadar azalacaktır. Fakat 24 ay yaptığınızda vadenizi 1.250 TL gibi faiz çıkacaktır.Aya böldüğünüzde toplam taksit olayınız 260 TL gibi taksit çıkarılmaktadır.Ama 30.000 Türk Lirası bir ihtiyaç kredisi çektiğinizde 10.000 TL küsuratında bir faiz ödersiniz ve aylık taksitiniz 1.000 falan olur.Bu demek oluyor ki ihtiyaç kredisini ne kadar az ve az vadeli çekersek o kadar az faiz öderiz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin