Ana sayfa Katılım Bankacılığı Albaraka Türk Konut Finansmanı ve Oranları

Albaraka Türk Konut Finansmanı ve Oranları

0
Albaraka Türk Konut Finansmanı ve Oranları

Ev sahibi olmak için günümüzde bankaların kredileri oldukça yararlı olmaktadır. Banka kredisi çekerek sizlerde kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Tabi ki konut kredisi almak içinde bankaların kredilerini araştırmalısınız. Konut finansmanı veren Albaraka Türk Bankası’nın kar payı oranlarını inceleyerek sizlerde kredi kullanabilirsiniz.

Albaraka Türk Konut Finansmanı Nasıl Alınır?

Albaraka Türk Bankası’ndan konut finansmanı almak için öncelikle bazı başvuruları ve şartları taşıyor olmanız gerekmektedir. Seçtiğiniz ev için finansman kullanabilmek içinde bazı evrakları hazırlamalısınız.

Konut finansmanı için en yakın Albaraka Türk şubesine uğrayabilirsiniz. Sizlerden bazı evraklar istenecektir. Bu evraklar nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi, ikametgah belgesi, çalıştığınız iş yerinin imza sirküleri, aldığınız evin ekspertiz raporu. Ekspertiz raporu haricindeki evrakları bankaya verdikten sonra başvurunuz alınacaktır.

Ekspertiz raporu banka tarafından yapılmaktadır. Banka sizin alacağınız eve kısa süre içerisinde eksperiz raporu için inceleme yapacaktır. İnceleme sonucunda evinizin değeri biçilecektir. Daha sonrasında istediğiniz kredi tutarının evin değeri ile uygun olup olmadığı değerlendirilecektir. Bunun nedeni ise bankaların evin değerinin %70’ine kadar finansman sağlamalarıdır. Eğer istediğiniz finansman tutarı %70’i aşmıyorsa kredi alabilirsiniz.

Başvuru işlemleri sonrasında banka inceleme işlemlerini başlatmaktadır. İnceleme işlemlerinde öncelikle evraklarınızın doğruluğu araştırılır. Daha sonrasında kredi notu puanınıza bakılır. Kredi notu sizin daha önceden kullandığınız kredileri düzgün bir şekilde ödeyip ödemediğinizi göstermektedir. Eğer kredi notunuz yüksekse ve istediğiniz kredinin taksit tutarı geliriniz ile orantılı ise kredinizin onaylanmaması için herhangi bir engel bulunmamaktadır. Bu işlemlerin hepsi olumlu çıktığında banka size finansmanı açacaktır ve evi alabileceksiniz.

Albaraka Türk Konut Finansmanı Kar Payı Oranları

Albaraka Türk konut finansmanı kar payı oranları bankanın verdiği kararlar ile değişebilmektedir. Bunun için güncel kar payı oranlarını banka ile görüşerek öğrenebilirsiniz. Şuan için Albaraka Türk konut finansmanı kar payı oranları %1,14 ile %1,15 aralığındadır. Kar payı oranları çekeceğiniz kredi tutarına ve vadesine göre de değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca bankanın belirli dönemlerde gerçekleştirdiği finansman kampanyalarından yararlanarak daha düşük oranlarda finansman kullanabilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin