Ana sayfa Kredi Kartları Akbank Kredi Kartı Aidatı İadesi Nasıl Alınır?

Akbank Kredi Kartı Aidatı İadesi Nasıl Alınır?

0
Akbank Kredi Kartı Aidatı İadesi Nasıl Alınır?
akbank kredi kartı aidatı

Kredi kartı aidatı nasıl geri alınır konusunda ülkemizin önemli bankalarından biri olan Akbank müşterileri içinde geçerli olup, Akbank kredi kartı aidatı nasıl geri alınabileceğini tüm detaylı yönleri ile sizler ile paylaşmak istedik. Öncelikle şu konumuza göz atmanızı istiyoruz zira kredi kartı aidatı yasal mı, sorusu önemli bir konu olup cevabı bilmek sizler için önemlidir. Bu gibi kart aidatların öncelikle banka iletişim kanallarını kullanmanız önerilir.

Akbank müşteri hizmetleri direk bağlanma

Bu gibi kart aidatı işlemlerinde şubeye gittiğinizde ne yazık ki şube personeli sizlere yardımcı olmaz olsalar dahi bir kaç fatura talimatını vermeniz istenir ancak yine de o dakika içinde kart aidatını geri vermezler. Yukarıdaki bağlantıdan akbank müşteri hizmetlerine direk olarak bağlanmak mümkün. Sıra beklemeden ve vakit kaybetmeden müşteri hizmetlerine bağlanarak, kredi kartı aidatının kesildiğini vb. konuda fikir alışverişi yapabilirsiniz.

Günümüzde bankaların amacı daima kar politikalarından ödün vermeden büyümeye devam etmektedir. Hali ile kart aidatları hesap işletim ücretleri dahil hemen her konuda müşterilerinden para kesmek istemektedir. Bunlardan en önemlisi de kredi kartı aidatları geliyor. Bu ücretler yasal olup olmadığı gibi akbank müşteri tarafından da şikayet edilerek geri verilmesi gerektiğini belirtelim.

Hemen herkesin aklında ise AKBANK müşteri hizmetlerine nasıl bağlanabilirim, Akbank müşteri temsilcisi direk bağlanma, AKBANK müşteri hizmetleri, müşteri hizmetlerine hızlı bağlanma, AKBANK müşteri hizmetleri numarası, Kredi Kartı Aidatını nasıl geri alırım, kredi kartı aidatını geri alma yolları, kredi kartı aidatı, şeklinde sorular gelebilir. İşte bu makalemiz sayesinde hızlıca aidatlarınızı geri alabilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Aidatı İadesi Nasıl Alınır?

Genelde bu kesintileri fark etmek sanıldığı kadar kolay değildir. Kredi kartı harcamalarında kredi kartı aidatı, hesap işletim ücreti vb. adlar dahilinde karşınıza çıkar. Akbank kredi kartı aidatları genelde 85 TL’den başlıyor. Yani az bir para değil ve bu ücretin iadesi bize veya sizlere göre şart. Yukarıda bahsettiğimiz gibi Akbank müşteri hizmetleri numarası olan 444 25 25 aranarak müşteri hizmetlerine bağlanın. Ancak buradan bağlanmada sorun yaşıyor iseniz 0 850 222 25 25 numarasını arayarak da ulaşmak mümkün.

1. Kredi kartı işlemleri için
2. Bankacılık işlemleri için ( Hesap no, müşteri no ya da TC kimlik numarası giriliyor)
3. Kredi kartı ve banka kartı şifre işlemleri için
4. Başvuru işlemleri için
5. İnternet şubesi şifre ve destek işlemleri için
6. Kayıp yada çalıntı kart bildiriminde bulunmak için
7. For English

Buradan sıra ile yapmanız gerekenleri detaylandırmak istediğimizde müşteri temsilcisine kredi kartımı kapattırmak istiyorum demeniz gerekiyor. Karşı taraf neden olarak sizlere sorduğunda sizler, kartımdan kart aidatı ücreti kesildi sizler ile çalışmak istemiyorum demeniz kafidir. Karşı taraf sizleri kaybetmemek adına efendim işte dilerseniz bir fatura talimatına veya kartı kapatmama sözünüze istinaden ilgili tutarı geri vereceğini belirtebilir. Yani sizleri kaybetmemek adına kesinlikle (%90) iade edecektir. Aksi durumlarda il veya ilçelerde bulunan tüketici hakem heyetine gidiyorsunuz. Yanınızda ilgili ücretin kesildiğine dair dekont (Bunu banka şubenizden alıyorsunuz ücretsiz) ve TC kimlik kartı fotokopisi götürün. İlgili süreç ortalama 30 gün olup, 30 gün sonrasında kredi kartı aidatını geri alacaksınız.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin