Kapalı

Akbank Konut Kredisi 2016

Günümüzde yüksek miktarda bir birikmişiniz yoksa ve maaşlı bir işte çalışıyorsanız ev almak oldukça zor. Bu yüzden pek çok kişi ev almak için bankaların konut kredilerinden faydalanıyor. Bankadan bankaya vadeler, faiz oranları ve müşterinin durumuna dayalı olarak sunulan özellikler değişebiliyor. 2016 Akbank konut kredileri müşterilere pek çok seçenek sunuyor.

   Öncelikle seçeneklerin hepsi sabit faizli ve 120 ay vadeye kadar ödeme seçeneğiniz var. Ancak peşinat, peşin faiz, ödeme zamanları gibi konulardaki değişiklikler kredilerin bazılarını sizin gelir durumunuza daha uygun hale getiriyor. İlk olarak, sabit faizli konut kredisi %1.18 faizle her ay aynı miktarda taksit ödediğiniz bir kredi. En çok sabit maaşlı çalışanlar ve memurlar tarafından tercih ediliyor.

İndirimli faizli konut kredisi de sabit faize sahip ancak peşin ödeme yaparak taksit miktarında düşüş sağlayabiliyorsunuz ki bu durum peşin ödeme yapabilecek olan müşterileri bu krediye çekiyor. Eğer evin ödemesinin hepsini kredi ile yapmak istiyorsanız peşinatsız konut kredisiyle konut ipoteği (eski evinizin ya da bir yakınınızın evinin) göstererek birikmiş paraya ihtiyaç duymadan ev alabilirsiniz. Yılın belirli dönem veya dönemlerinde prim, ikramiye gibi fazladan bir para alıyorsanız ara ödemeli konut kredisini tercih ederek bu dönemlerde taksitlerinizi düşürebilirsiniz. Aylık geliriniz yoksa ve belirli ay aralıklarıyla maaş alıyorsanız taksitlerinizi, size ödeme yapılan aylara göre düzenlemeniz de mümkün.

2016 Akbank konut kredileri, ödemelerinizin düşük miktarda başlayıp ilerleyen dönemlerde sizin belirlediğiniz miktarlarda artmasını da sağlayabiliyor. Balon ödemeli konut kredileri düşük miktarda başlayan taksitler sayesinde paranızı başka alanlarda da kullanabilmenizi sağlıyor ve vade sonunda yüksek miktarlı bir ödemeyle borcunuzu sıfırlayabiliyorsunuz. Artan ödemeli kredide ise taksitleri istediğiniz zaman artırabiliyorsunuz. Balon ve artan ödemeli kredi özellikle maaş artışı veya ikramiye bekliyorsanız sizin için oldukça uygun olabilir.

   Gördüğünüz gibi 2016 Akbank konut kredileri, müşterilerin gelir durumuna, gelecekteki beklentilerine, biriktirmiş olduğu miktara göre seçimini yapabilmesini sağlayacak çeşitliliğe sahip. Yukarıda belirtilen kredilerin hepsi %1.18 faiz oranına sahip ve 12 ile 120 ay arasında vade seçeneği var. Konut kredisi ile çekebileceğiniz tutar ise en az 10.000, en fazla 500.000 liradır.

Konut kredisi kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus banka şubesini ziyaret etmeniz kredi faiz oranını daha aşağı çekebilir. Konuya ilişkin diğer yazımız 2016 Konut Kredi Oranları Düşer mi? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top