Kapalı

Akbank Kaçta Açılıyor?

Türkiye’de faaliyetlerine devam etmekte olan onlarca farklı özel sermayeli banka bulunmaktadır. Ancak, bunlar arasında en çok dikkat çeken ve hizmetleriyle de biraz daha ön planda olan Akbank, şuan Türkiye’nin en büyük özel sermayeli bankaları arasında üst sıralarda yer almaktadır. Türkiye’nin neredeyse her noktasında bir şubesi bulunan banka, dijitalleşme adına da önemli çalışmalara imza atmaktadır. Kurulduğu döneme baktığımız zaman, Adana’da faaliyetlerine başladığını gördüğümüz banka, başta Hacı Ömer SAbancı olmak üzere, birçok özel iş adamı tarafından kurulmuş ve doğrudan pamuk üreticilerine finansman desteği sağlayabilmesi adına kurulmuştur. Şuan birçok alanda yenilendiğini Akbank çalışma saatleri içerisinde şubeye giderek, sizler de bizzat görebilirsiniz.

1948 yılının Ocak ayında pamuk çiftçilerine finansman desteği sağlayabilmek adına kurulmuş olan bankanın açılımı ise Adana Kayseri Bankası şeklindedir. İlk başlarda bu isim ile ön plana çıkmaya başlamış olan banka, sonrasında her il isminin ilk iki harfini alarak Akbank ismini almıştır.

Türkiye genelinde ortalama olarak 16 bin çalışanı bulunan bankanın bine yakın şubesi ve 5 binin üzerinde de ATM noktası ile müşterilerine kesintisiz bir şekilde hizmet sunmaktadır. Kişiler dilerse sunulan ATM noktalarından, internet bankacılığından ya da mobil bankacılık uygulaması üzerinden işlemlerini tamamlayabilirken, Akbank çalışma saatleri içerisinde de şubeler üzerinden birçok bankacılık işlemine anında ulaşabilmektedir.

Akbank çalışma saatleri için bankanın resmi kurumsal internet sitesine baktığımız zaman haftanın beş günü açılışların saat 09:00’da yapıldığını görmekteyiz. Bankanın öğle tatili saati ise 12:30 ile 13:30 arasındadır. Şuan Türkiye genelinde bulunan şubelerin genelinde kapanış saati ise 17:30 şeklinde belirlenmiştir.

Genel Müdürlüğü dördüncü Levent’te yer alan Akbank, Sabancı Center binasındadır. Bankaya ulaşmak isteyen kişiler 444 25 25 telefon numarasından diledikleri an destek alabilir, bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilir, sunulan hizmetler ile ilgili detaylı bilgi alabilir ya da ürün başvurusunda bulunabilir. Yıllardır faaliyet göstermekte olan banka, özellikle kişilerin acil nakit sıkıntılarında da onların yanında olmaktadır. Öyle ki, kredi ya da kredi kartı başvurunuzu internet bankacılığı, mobil bankacılık, ATM’ler ya da şubeler üzerinden anında yapabilirsiniz.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top