Kapalı

Akbank Esnaf Kredileri

Bankalar, esnaf kredileri adı altında sunmuş oldukları kredilerle , esnaf müşteri sayısını artırmak istemişler ve bu yüzden cazip kredi teklifleri ile esnaf müşteri sayısını artırma politikasına girişmişleridir. Bu yazımızda Akbank’ın esnaflara sunmuş olduğu esnaf kredilerinden bahsedeceğiz.

Akbank, 2016 yılına esnafa sunmuş olduğu iki tip esnaf kredisi ile girmiştir. Bu kredilerden ilki Esnaf Destek Paketidir. Altın sistemine dayanan bu kredide, esnafın elinde ki altınları Akbank Altın Hesabına yatırıldığı zaman Akbank’tan uygun faiz oranlarıyla ve kefilsiz Esnaf kredisi çekebilmektedir. Ayırca Akbank Altın Hesabına yatırılan altınlar altın hesabında kazanmaya devam edecektir. Esnaf destek kredisi kullanan esnaflar, bankanın sunmuş olduğu esnaf destek paketinden de yararlanmış olacak.

Paket içerisinde, otomatik ödeme talimatları, otomatik ödeme talimatı, Çek Karnesi, Kredi Kartı, POS Hizmetleri, Vergi/ SGK Ödemeleri, POS Plus Sigortası, İşyeri Sigortası gibi hizmetlerden özel faiz ve komisyon ücretleri karşılığında faydalanabilirler. Yine esnaf destek kredisi alan esnaflar, Akbank’tan yapacakları tüm havale ve EFT işlemlerinde hiçbir ücret ödememektedirler. Esnaf destek kredisi kullanan esnaflar, Akbank’tan alacakları post cihazlarında, bankanın uygulayacağı özel indirimlerden yaralanabilecektir.

Akbank’ın esnafa sumuş olduğu ikinci esnaf kredisi ise Olduğunda Öde Kredisidir. Bu kredinin vade süresi 12 ay olup, spot krediler için geçerli olacaktır. Bu kredinin en önemli özelliği anapara ödemesi, kredinin maksimum vadesini aşmamak şartıyla istenilen tutar ve zamanda yapılabilmesidir. Kullanılacak kredinin faizi her 3 ayda bir esnflardan tahsil edilecektir. Bu kredinin yine en önemli ve avntajlı yanı ise kredinin erken kapanmasında Akbank, erken kapama bedeli istememektedir.

Esnafların, bu krediden faydalanabilmesi için kredi notlarının iyi olması gerekmektedir. Olduğunda Erken Öde Kredisinin, esnafa sağlamış olduğu diğer avantajlar ise kredi ödemelerinin 1 yıl içersinde istenilen tarihte ve istenilen tutar kadar ödeme yapılabilmesidir. Esnafların işleri her zaman iyi gitmeyebilir. Akbank, bu kredide esnafın bu durumunuda göz önüne almış ve esnafın işlerinin iyi gittiğinde çok, işlerin kötü gittiğinde az ödeme yapma şansı tanımıştır.

Yine esnafın kullanacğı bu kredide, fazi oranları yükselse bile faiz değişikliklerinden etkilememesidir. Olduğunda Erken Öde Kredisini kullanmak isteyen esnaflar ister Akbank şubelerinden isterlerse Akbank’ın internet bankacılık sisteminden başvurabilirler. Ayırıca, esnaflar ne kadar kredi çekebileceklerini Akbank internet şubesinde yer alan hemen başvur bölümünden öğrenme şansları vardır.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top