Kapalı

Akbank Banka Sistemleri Çöktü 2017

akbank son dakika

Banka sistemleri çöktü 2017 ile ilk banka Akbank oldu. Yapılan açıklamalara göre asıl nedenin ne olduğu araştırılıyor. Ancak Banksis grev kararı bunda etkili olabileceği akla gelen ilk bilgiler arasında. akbank tarafından edinilen bilgilere göre ilk olarak ATMler, sonrasında şube içindeki tüm sistemler çökerek hiçbir müşterinin işlemleri yapılamadı. Bundan etkilenen diğer kısım ise Akbank müşteri hizmetleri oldu. Gecikmelerin yaşanması ise bundan bir kaç hafta önce açıklanan akbank grev kararı !!

Akbank Grev Kararı 2017

Akbank tarafından yapılan açıklamalara bakıldığında Akbank, “Sistemlerimizde geçici olarak yaşanan yavaşlama ve kesintiler giderilmiştir. Hizmetlerimiz tüm kanallarımızda devam etmektedir” açıklamasını yaptı. Yapılan açıklamaya göre sistemdeki teknik arızalar giderilmiş ve servisler tekrar aktif hale gelmiş durumda.

Daha önce bu gibi durumlarda acil müdahale ile kesintilerin önüne geçebilen akbank, yurt dışına para giriş çıkışını bir kaç dakika durdurdu.

Çöken sistemlerin nereden kaynaklandığını araştıran akbank yönetimi, önceliğin müşteri güvenliği olduğunu yeniledi. Söz konusu sistemsel çökmelerin tüm bankalarda olabileceğinin de altını çizelim. Bu gibi olumsuz durumlarda tüm bankalar merkez bankası ile hareket ederek olumsuz sonuçlara maruz kalmamak adına nakit giriş çıkışını dondurabilir.

Bu gibi olumsuz durumlar banka hisseleri dahil tüm işlemler askıya alınmaktadır. Söz konusu konunun oldukça üzerinde durulması gerekenler arasında olduğunu belirtelim.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top