Kapalı

Akbank Atmsi Kartımı Yuttu Nasıl Alabilirim?

Türkiye’nin en çok tercih edilen bankalarından birisi olan Akbank, sunuğu kredili bankacılık ürünlerinin yanı sıra, müşterilerine sunduğu yaygın hizmet ağı sayesinde de müşteri sayısını günden güne arttırmaktadır. Şuan bakıldığı zaman, kişiler bankacılık ürünlerinden faydalanabilmek adına hem Akbank şubelerine kolay bir şekilde erişebiliyor hem de sunulan bankacılık hizmetleri ağı ile de tüm işlemlerini dijital ortamlardan kolay bir şekilde yapabiliyorlar. Zaman zaman Akbank müşterilerinin ATM noktalarında yaşadığı kart yutması ya da sıkışması sorunlarını da yine bu hizmet kolları ile kısa bir sürede çözüme ulaştırmanız mümkündür. Akbank ATMsi kartımı yuttu diyen kişilerin, anında çözüm bulabilmeleri adına şu yöntemleri uygulamasında fayda vardır.

  1. Akbank ATM noktasındayken yaşadığınız bu problem çözümlenirken kesinlikle ATM başından ayrılmamalısınız.
  2. ATM başında beklerken de doğrudan Akbank müşteri hizmetlerini yani 444 25 25’i aramanız gerekmektedir.
  3. Müşteri hizmetleri ile yapacağınız görüşmede, kayıp, çalıntı kart ya da şüpheli işlem bildirimi için gereken tuşlamayı yapmalısınız.
  4. Bu adımların ardından ilgili müşteri temsilcisi ile herhangi bir beklemeye maruz kalmadan, kartınızın iptalini sağlayabilecek ve yeni kart talebinde de bulunabileceksiniz.

Akbank ATMsi kartımı yuttu diyen kişilerin yapması gerekenler yukarıdaki gibidir. Bu adımları takip ederek kartınızın iptalini sağlayabilir ve olası dolandırıcılıkların da kesinlikle önüne geçmiş olursunuz. Eğer ATM’de sıkışmış olan kart bankamatik kartınız is ve para çekmeniz gerekiyorsa, bu durumda kartınız size ulaşana kadar kimliğiniz ile birlikte banka şubelerine gidebilir ve nakit çekim işlemi yapabilirsiniz.

ATMlerde bu gibi sorunlar ile karşılaşmamak adına, kart kullanıcılarının da dikkat etmesi gereken birçok durum vardır. Bunların başında da şifre işlemleri ile borç bakiyesi yer almaktadır. ATM noktalarında yapılacak olan işlemlerde, şifrenizi peş peşe 3 kere yanlış girerseniz, banka ATMsi güvenlik gerekçesi ile kartınıza el koyacaktır. Bundan dolayı, kart şifresi tuşlama işlemlerinde dikkatli olmalı ve emin olmadan 3 kez peş peşe denememelisiniz. Ayrıca, kartınızda yer alan borç bakiyesi 3 dönemdir ödenmemişse, hizmet kısıtlamasına gidileceğinden dolayı kartınıza el konulacağını unutmamalısınız. Bu durumlarda ödemenizi doğrudan banka şubelerinden yapmalısınız.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top