Kapalı

Akbank Artı Para Nedir? Nasıl Kullanılır?

Öncelikle Akbank Artı Para’nın ne olduğundan başlamak gerekir, Hesabınızda yeterli bakiye olmadığında dahi birçok bankacılık hizmetinden yararlanabileceğiniz kredili mevduat hesabıdır ve her türlü ödemenizde kullanabileceğiniz bir nakit paradır.Yani bildiğimiz ek hesap, eksi bakiye, maaş eksisi diye bilinen ve paramızın bittiği zamanlarda banka tarafından kullanımımıza sunulan ve belirli limitler dahilinde kullandığımız hesaptır.Artı Para’nızı kullandığınızda, ilgili hesabınıza para yatırmanız durumunda, bu para Artı Para borcunuzu kapatır.

Akbank Artı Para Faiz Oranları Nedir?

Faiz oranları incelendiğinde 2,02 oranında olduğu görülmektedir. Kısa süreli kullanımlarda oldukça avantajlı görünmektedir.

Örnek olarak 1.000 TL kullanmanız halinde bir ay sonra ödeyeceğiniz tutar 1025 TL dir ve aylık 25 TL gibi bir maliyet ortaya çıkmaktadır.

Bunu 15 gün  içinde ödemeniz halinde ise ödeyeceğiniz toplam tutar 1012 TL ye kadar düşer veya 5 gün içinde ödemeniz halinde yine ödeyeceğiniz toplam tutar 6-7 TL gibi bir tutar fazla ödersiniz.

Kısaca faiz günlük işler ve oldukça caziptir.

Artı Para Hakkında Merak Edilenler

Yine vadesiz hesabınıza bağlı olarak açılan bu kredili mevduat hesabınızdan vermiş olduğunuz otomatik ödeme talimatlarınızı ödeyebilir, kredi, kredi kartı gibi ödemeleriniz de bu hesaptan ödeyebilirsiniz.

Örneğin ayın 15 inde artı paradan kullanılan paranın 15 gün sonra yatırılması halinde aynı şekilde kullanmaya devam edersiniz. Onu da şöyle açıklayalım 1000 TL limitiniz var ve hepsini kullandınız bir ay sonra 2000 TL maaşınız hesaba yattı banka 25 TL faiz masrafını keser ve yine size 1000 TL yi kullanımınıza sunar yani 25 Faiz kesilir ve siz yine Artı Paranızla birlikte 1975 TL parayı dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Artı Para limitiniz den bireysel kredi taksit, kredi kartı veya sigorta ödemelerinizin yapılmasını istemiyorsanız Şube, Çağrı Merkezi ve Bireysel İnternet Şube aracılığıyla limitinizi bu ödemelere kapatmanız da mümkündür.

Artı Para borcunuzu yasal süreler dahilinde ne zaman isterseniz ödeyebilirsiniz. Kullandığınız krediye sadece kullandığınız gün kadar faiz işler. Dolayısıyla Artı Para ödemelerinizi ne kadar erken yaparsanız o kadar az faiz ödersiniz.

Akbank Artı Para Hesabı Nasıl Açılır?

Öncelikle Hesabınız yok ise gelir belgeniz ve kimlik belgeniz ile birlikte en Akbank Şubesine başvurmanız gerekir. hesabınız yok ise hesap açılışı için yine en yakın şubeye başvuru yapmalısınız.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top