Kapalı

Akbank Artı Para Nedir, Faiz Oranı Ne Kadardır?

Tüm bankalar, müşterilerinin vadesiz hesaplarına tanımış olduğu ek krediler sayesinde, bakiyesi bitse bile bankacılık işlerini yapabilsin diye vadesiz hesaplarına ek kredi tahsis etmiş ve çeşitli isimler vererek müşterilerinin hizmetine sunmuştur. Kredili mevduat hesabı, Esnek hesap, Kurtaran Hesap, Ek Hesap gibi isimlerle bildiğimiz bu hizmet kervanına Akbank‘ta Artı Para hizmetiyle katılmıştır.

Akbank,  vadesiz hesap açtıran müşterilerinin talepleri üzerine kullandırtmış olduğu Artı Para sayesinde, vadesiz hesaplarınızda paranız olmasa bile tüm bankacılık işlemlerinizi Artı Para sayesinden geciktirmeden yapabilmektesiniz. Artı Para sayesinde fatura ödemeleri ve fatura talimatları verebildiğiniz gibi kredi kart borçlarınızı, SGK borçlarınızı, Vergi borçlarının ödemesi yapılabilmektedir.

Artı Para ile bireysel kredi taksit, kredi kartı veya sigorta ödemelerinizin yapılmasını istiyorsanız Akbank şubeleri, çağrı merkezi ve bireysel İnternet Şube aracılığıyla limitinizi bu ödemelere açtırabilirsiniz. Faiz oranı maliyetli olduğu için kısa süreli ve düşük miktardaki ihtiyaçlar için kullanılmasını tavsiye ederiz. Artı Para limitinizden aynı gün içerisinde kullanılan ve aynı gün içerisinde kapatılması durumunda, 1 günlük faiz uygulanır.

Artı Para’nızı hafta sonu kullanıp, aynı gün içinde hesabınıza para yatırmanız halinde ise 3 günlük faiz ödersiniz. Artı Para borçları en geç 30 gün içersinde ödenmesi gerekmektedir. Ödenmeyen borçlardan dolayı Artı Paranız gecikmeye girer ve faiz işlemeye devam edecektir. Artı Para‘nın az bilinen bir özelliğini sizinle paylaşmak isteriz. Artı Para sisteminde, kullanılan Artı Para limitinizin borç ödemelerinde en fazla üç ay içerisinde yapacağınız ödemelerle hesabınızı artıya geçirmeniz gerekmektedir. Eğer ki geçmediği takdirde geçinceye kadar Artı Para kartınızı kullanamayacaksınız.

Vadesiz hesaplara yapılan para girişlerinden varsa Artı Para borçları otomatikman kesilecektir. Artı Para başvurusu için kimlik belgesi fotokopisi, gelir belgesi, ikametgâh belgesi veya adınıza kayıtlı hizmet kurum faturası gerekmektedir.  Sabit çalışanlar için son aya ait maaş belgesi, serbest çalışanlar ise vergi levhası, ticaret sicil belgesi veya ücretiniz dışında gelir beyan ettiyseniz, bu gelirinizi gösteren belgelerin banka şubelerine teslim edilmesi gerekmektedir.

Son olarak Artı Para için aylık uygulanacak faiz oranı ise %2.02 oranındadır. 100 TL için 1 günlük faiz tutarı 100,08 TL, 7 günlük kullanım sonrası 100,56 TL ve 1 aylık kullanımda ise 102,42 TL toplam ödenmesi gerek rakamlardır.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top