Kapalı

Akbank 2018 Ödemeli İhtiyaç Kredisi

Akbank 2017 yılının sonuna doğru hazırladığı bireysel ihtiyaç kampanyası ile müşterilerine 2017 de verdiği krediyi 2018’de ödeme imkanı ile sunuyor. Ertelemeli ihtiyaç kredisi uygun faiz oranları ve 48 aya varan vadelerle Akbank Direkt Hesap sahiplerine hiçbir evrak gerektirmeden başvurma hakkı tanıyor.

Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

2017 yılının son aylarında kullanılacak kredi 2018 yılının ocak ayında başlayacak ödeme şekli ile veriliyor. Kredinin örnek hesap tablosu ise şu şekilde;

  • 15.000 TL krediyi en fazla vade olan 48 ay ile kullanmak isterseniz aylık %1,45 faiz oranı ile size 463,52 TL taksit tutarı belirleniyor.
  • 20.000 TL tutarındaki krediyi yine aynı şartlarda 48 ay vade ile kullanmak isterseniz bu sefer aylık taksit tutarı 618,02 TL olarak hesaplanıyor.
  • Son olarak 25.000 TL olarak kullanılmak istenen kredi 48 ay vade ile aylık 772,53 TL’lik taksitler halinde ödenebiliyor.

Tüm kredi tutarlarında aylık %1,45 faiz oranı sabit olarak belirleniyor. Kredi tahsis ücreti, sigorta masrafları ve vergiler bu rakamlara dahil olmadığı için kredi kullanma esnasında bankadan gerekli bilgileri istemeniz gerekiyor.

Akbank Kredisi Ayrıntıları

Verilecek olan kredi en fazla 25.000 TL’ye kadar çekilebiliyor ve kredi başvurusu için Akbank Direkt, mobil şube, telefon şubesi yada internet bankacılığı üzerinden gerekli başvuruları yapabilirsiniz. Eğer 25.000 TL ve üzeri bir rakam kullanılmak isteniyorsa herhangi bir Akbank şubesine gitmeniz ve özel bir hesaplama yaptırmanız gerekiyor.

Başvuru esnasında getirilecek olan belgeler Akbank Direkt Hesap sahiplerinden istenmiyor. Yani bu hesaba sahipseniz krediye başvurmanız yetiyor ve onaylanması halinde istediğiniz kredi vadesiz hesabınıza yatmış oluyor. Diğer yandan Akbank müşterisi olmayanlar şu belgeleri getirmeleri gerekiyor;

  • T.C. nüfus cüzdanı,
  • Gelir belgesi
  • Adresi gösteren herhangi bir belge (Fatura, ikametgah)
  • Özel sektör çalışanları SGK Hizmet Döküm Belgeleri
  • Maaşlı çalışanlar ise 3 aylık maaş bordrosu ile Akbank şubelerine gelmeleri yeterli oluyor.

Kredi tahsis ücreti kullanılan kredi miktarının binde 5’i oranında tahsil ediliyor. Sigorta prim ücreti kişinin yaşına ve sağlık durumuna farklılık gösterebilir. 2018 ödemeli Akbank İhtiyaç Kredisi vade sayısı ödemenin ilk başladığı aydan itibaren başlıyor. Yani 2018 Ocak ayı ile başlayan ödemeler vadelerin başlangıç süresi olarak kabul ediliyor.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top