Kapalı

Aile Toplum Kağıdı Nedir, Nereden Alınır? (Aile Toplum Kağıdı Sorgulama)

aile toplum kağıdı

Aile toplum kağıdı, aile ve toplum hizmetleri genel müdürlüğüne bağlı olarak verilen bir evrak olup, bakım maaşı almada ve engelli maaşlarında talep edilen resmi evraklardan bir tanesidir. Bildiğiniz gibi devlet işlerinde her hangi bir kuruma başvurulduğunda resmi evraklar dahilinde teslim edilmesi gerekiyor. Bunun için aile toplum kağıdı çıkaranların resmi olarak belge niteliği taşımaları zorunludur.

Aile Toplum Kağıdı Nedir?

Ülkemizdeki sosyal sorunların belirlenmesi ve çözümü konusunda aile ve sosyal politikalar bakanlığı bünyesinde hizmet verilen aile ve toplum hizmetleri, ailelerin bütünlüğünü koruması amacı ile gerek maddi gerekse de manevi anlamda destekler vermesidir. Bunun için aile toplumunun önemini artırıcı bir takım faaliyetler söz konusudur. Bu yüzden resmi evraklardan bir tanesi olan aile toplum kağıdı sayesinde ailenin maddi durumu, var olan kişi sayısı ve ikametgah bilgilerinin yer aldığı bu evrak ile temsil edilir.

Aile toplum kağıdı sayesinde bir ailenin bütünlüğünün durumu hakkında karşı tarafa bilgi verilir. Bu sayede evrak talep eden kurum veya şirketler, aile yapısına ve durumuna bakarak konu hakkında nihai kararlarını verebilir.

Aile Toplum Kağıdı Nereden Alınır?

İl ve ilçelerde bulunan hükumet konaklarında bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma kurumundan alınacağı gibi, edevlet üzerinden de bu belgeye ulaşmak mümkün. Edevlet sitesi olan turkiye.gov.tr adresine TC kimlik numaranız ve edevlet şifreniz dahilinde giriş yaparak sağ üst bölümden aile toplum kağıdı sorgulama yaparak, ilgili evraka ulaşmak mümkün! İlgili birime şu bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-toplum-hizmetleri-genel-mudurlugu

Bununla beraber sizlere yakın olan hükumet konaklarında genelde yer alan sosyal yardımlaşma birimi hatta nüfus müdürlüğüne de giderek ” aile toplum kağıdı çıkarmak ” istiyorum demeniz kafidir. İlgili personel kimlik bilgilerinizi alarak sizlere kısa sürede aile toplum kağıdı adlı evrakı teslim edecektir. Dilerseniz konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler 0312 705 55 00 numarasından bilgi alabilir. Aile ve toplum hizmetleri genel müdürlük numarasıdır.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top